1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.06.2016 р. N 10065/5/99-99-15-03-02-16
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з безоплатної передачі об'єктів з балансу НБУ на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває у державній або комунальній власності та визначення податкових зобов'язань з ПДВ за товарами/послугами, що придбаваються для використання в неоподатковуваних операціях, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Щодо питання 1
Для застосування норми підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 ПКУ необхідне одночасне виконання таких вимог:
передаватись повинен об'єкт будь-якої форми власності;
передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами (у тому числі юридична особа, яка безоплатно отримує відповідний об'єкт, може бути неплатником ПДВ);
передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Щодо складання податкової накладної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/необоротних активів повідомляємо, що податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця (пункт 201.4 статті 201 ПКУ).
У разі якщо база оподаткування визначається відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайних цін самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів, тобто ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:
одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,
іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.
У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка 15 - "Складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання"; 17 - "Складена на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання"; 16 - "Складена на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання".
Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.
Щодо питання 2
Пунктом 198.3 статті 198 ПКУ визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

................
Перейти до повного тексту