1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
19.04.2004 N 21/11
Про стан реформування житлово-комунального господарства Львівської області
У житлово-комунальній сфері зайнято близько 5% працездатного населення Львівської області. Частка валового доходу підприємств галузі у загальному економічному балансі області становить близько 6 %. Вартість основних виробничих фондів складає 25% від загальної вартості обласного майна.
Підприємствами житлово-комунального господарства Львівської області у 2003 році надано споживачам послуг на суму 339,2 млн. грн., що становить 4,4% загального обсягу реалізації по Україні.
Місцевими органами влади здійснюються певні заходи з реформування житлово-комунального господарства.
На фінансування розвитку житлово-комунального господарства області упродовж 2002-2003 років було залучено 68,5 млн. грн. капітальних інвестицій, у т.ч. за рахунок місцевого бюджету - 54,6 млн. гривень.
З метою поліпшення водопостачання обласного центру у 2002 році розпочато реалізацію проекту "Модернізація системи водопостачання і водовідведення м. Львова" із залученням позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку, гранту Агенції Міжнародного розвитку Швеції та місцевого співфінансування на загальну суму близько 40 млн. доларів.
У комунальній теплоенергетиці впроваджено нову схему розрахунків між виробниками, виконавцями та споживачами послуг теплопостачання.
На баланс місцевих рад було прийнято близько 2,3 млн. кв. м житла від крупних виробничих об'єднань і бюджетних організацій. Створено і діє 184 об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. На ринку надання житлових послуг працюють 7 приватних підприємств.
У місті Трускавці утворено комунальне підприємство "Наше місто" шляхом злиття житлових, тепло- та водопостачальних комунальних підприємств. Як наслідок, поліпшилось обслуговування житлового фонду, спрощено управлінську схему міської інфраструктури, значно зменшилась кількість скарг населення.
Упроваджені договірні відносини між міськвиконкомом м. Львова та підприємством "Львівелектротранс" щодо замовлення на пасажироперевезення міськелектротранспортом.
Порівняння стану впровадження будинкового обліку Львівської області з середніми показниками по державі свідчить про те, що рівень виконання завдань Програми встановлення лічильників гарячої води у 2 рази, а лічильників теплової енергії - у 3,5 раза перевищує середні показники по Україні.
Однак у житлово-комунальному господарстві області накопичилось чимало проблем, які негативно впливають на рівень і якість житлово-комунальних послуг.
Для сучасного стану житлово-комунального господарства області характерним є високий рівень зносу виробничих фондів, значні втрати води і тепла у мережах, висока енергоємність виробництва і, як наслідок, стале зростання собівартості послуг, збільшення дебіторської та кредиторської заборгованості.
У 2003 році збитки від виробничої діяльності порівняно з 2002 роком збільшились у 2,2 раза і склали 36,8 млн. гривень.
Не виконано рекомендацій Держжитлокомунгоспу щодо створення в управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації відділу з реформування ЖКГ.
Розглянувши стан та перспективи розвитку і реформування житлово-комунального господарства Львівської області і враховуючи невідкладність та соціальну значимість інституційних та економічних перетворень на шляху інтегрування галузі до ринкових умов господарювання, колегії Держжитлокомунгоспу України та Львівської обласної державної адміністрації
ВИРІШИЛИ:
1. Схвалити в цілому Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства Львівської області та рекомендувати її до розгляду і затвердження на сесії обласної ради з урахуванням змін і поправок, внесених на засіданні колегій.
2. Для забезпечення впровадження Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства області рекомендувати Львівській облдержадміністрації (Л.Мельник) створити у складі Управління житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації відділ з реформування житлово-комунального господарства.
3. Для реалізації пілотних проектів реформування та розвитку житлово-комунального господарства визначити міста Трускавець, Червоноград та Городок.
4. Управлінню житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації (Б.Маєвський):
4.1. Під час доопрацювання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Львівської області передбачити заходи, спрямовані на реалізацію Комплексної місцевої екологічної програми на період 2001-2010 рр., затвердженої ухвалою Львівської міської ради від 21.06.01 N 1125, в частині пріоритетності розвитку міського електротранспорту перед автотранспортом.
4.2. Протягом І півріччя поточного року доопрацювати та внести на затвердження сесії Львівської обласної ради обласну програму реконструкції житлових будинків перших масових серій, яка розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.99 N 820.
4.3. Забезпечити виконання Програми поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.95 N 947, у запланованих обсягах та термінах і щоквартально інформувати Комітет з цього питання.

................
Перейти до повного тексту