- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Дніпропетровській області
ЛИСТ
Щодо порядку надання контролюючим органам під час проведення податкової перевірки документів, створених у електронному вигляді та підписаних за допомогою електронно-цифрового підпису
Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області розглянуто лист від ___ №___ щодо порядку надання контролюючим органам під час проведення податкової перевірки документів, створених у електронному вигляді та підписаних за допомогою електронно-цифрового підпису.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, здійснення контролю за платниками податків та зборів, їх права та обов'язки, повноваження і обов'язки посадових осіб контролюючих органів під час проведення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються
Податковим кодексом України.
Відповідно до пункту 44.1 статті
44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі -
ПКУ), для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно з підпунктом 20.1.6 пункту 20.1 статті
20 ПКУ контролюючі органи мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Пунктом 85.2 статті
85 ПКУ визначено, що платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
При цьому великий платник податків зобов'язаний також надати в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб копії документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються ним в електронній формі), не пізніше робочого дня, наступного за днем початку документальної виїзної планової, позапланової перевірки, документальної невиїзної перевірки.
Відповідно до пункту 85.8 статті
85 ПКУ посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених
ПКУ, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
................Перейти до повного тексту