- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
25.05.2016 N 11468/99-99-15-03-03-15 |
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення СТОВ (далі - Товариство) щодо віднесення до операцій з реалізації пального операцій при його використанні для власних виробничих потреб і повідомляє таке.
У листі Товариство зазначає, що під час здійснення господарської діяльності винаймає сторонні організації для виконання робіт (отримання послуг) та забезпечує техніку таких суб'єктів господарської діяльності пальним. Оскільки Товариством не зазначено, яким саме чином буде здійснюватися заправка пальним транспортних засобів сторонніх організацій, то надати обґрунтовану та вичерпну податкову консультацію із питання сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів немає можливості.
Щодо віднесення до операцій з реалізації пального операцій зі здійснення заправки пальним техніки сторонньої організації (Виконавця), винайнятої Товариством (Замовником) для виконання робіт (отримання послуг)
Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст.
212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Реалізація пального для цілей розділу VI
Кодексу - це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Відповідно до ст.
901 Цивільного кодексу України (далі -
ЦКУ) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оуплачиваети виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
При цьому ст.
902 ЦКУ передбачено, що виконавець повинен надати послугу особисто, або ж у випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним у повному обсязі перед замовником за порушення договору.
В описаному в запиті випадку на умовах договору виконання робіт здійснюється передача (відпуск) пального від Замовника до Виконавця, що є операцією з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст.
14 Кодексу.
Таким чином, така операція із заправки пальним техніки сторонньої організації (Виконавця), винайнятої Товариством (Замовником) для виконання робіт (отримання послуг), належить до операцій з реалізації пального у розумінні пп. 14.1.212 п. 14.1. ст.
14 Кодексу.
Суб'єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені пп. 14.1.212 п. 14.1. ст.
14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст.
212 Кодексу є платником акцизного податку.
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст.
212 Кодексу).
................Перейти до повного тексту