- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15 |
Державна фіскальна служба України розглянула лист асоціації <...> щодо окремих норм
Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. № 13, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за № 220/28350 (далі - відповідно Наказ № 13 та Положення № 13) та методик перевірки РРО на відповідність і повідомляє.
<…>
До п. 3, 4 стосовно реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги) у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної карти) платіжного терміналу
Розділами II і III
Положення № 13 визначено обов'язкові реквізити та форму фіскального касового чека на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів.
Форми № ФКЧ-1 та
№ ФКЧ-2 наведено відповідно у додатках 1 та 2 до Положення.
Пунктом 6 розділу II
Положення № 13 передбачено, що у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної карти) платіжного терміналі, з'єднаного або поєднаного з РРО касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:
ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;
ідентифікатор платіжного пристрою;
суму комісійної винагороди (у разі наявності);
вид операції;
реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери "ЕПЗ";
напис "Код авт." та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;
підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи "Касир" та "Держатель ЕПЗ".
Слід зазначити, що вимоги щодо наявності у касовому чеку реквізитів платіжної картки, коду авторизації або іншого коду, що ідентифікує операцію в платіжній системі, а також підписів касира і держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) були передбачені, як обов'язкові з 2004 року (попереднє
Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 зі змінами, внесеними наказом ДПА України від 28.04.2004 р. № 248).
Такі реквізити, як ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати, ідентифікатор платіжного пристрою, сума комісійної винагороди (у разі наявності) та вид операції включені у
Положення № 13 на етапі погодження його проекту з центральними органами виконавчої влади для узгодження з вимогами
Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 01.06.2011 р. № 174.
При цьому згідно з п. 4 розділу I
Положення № 13 взаєморозміщення у додатках до
Положення № 13 написів та даних на полі документа є рекомендованим.
Отже, при доопрацюванні існуючих моделей і модифікацій РРО виробники мають можливість передбачити розміщення додаткових обов'язкових реквізитів касових чеків у доцільному з їх думку порядку.
До п. 5 щодо можливості друку обов'язкових реквізитів касового чека РРО (відповідно до вимог п. 6 Розділу II
Положення № 13 ) у рядках коментарів (коли друк рядка починається символом #)
Нормами
Положення № 13 друк обов'язкових реквізитів касового чека у рядках коментарів не передбачено.
До п. 6 щодо достатності зазначення у фіскальному касовому чеку видачі коштів назви операції виплати без зазначення назви товару (послуги) відповідно до норм п. 2 розділу III
Положення № 13 Згідно з абзацами шостим - восьмим та шістнадцятим п. 2 розділу III
Положення № 13 видатковий чек повинен містити обов'язкові реквізити, зокрема, якщо кількість поверненого товару (обсяг отриманої послуги, що рекомпенсується) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість поверненого товару (обсягу отриманої послуги, що рекомпенсується), вартість одиниці виміру товару (послуги) та назву операції виплати або назву товару (послуги) та напис "ВИДАТКОВИЙ ЧЕК".
Також відповідно до п. 7 розділу III
Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) , затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 р. № 417 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 р. за № 1616/24148, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги). Такий самий акт складається при скасуванні помилково проведеної через РРО суми розрахунку, де вказуються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку передаються до бухгалтерії суб'єкта господарювання і зберігаються протягом трьох років. У разі відсутності в суб'єкта господарювання бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги ОРО.
................Перейти до повного тексту