- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ГОЛОВА ДЕРЖАВНОЇ КОМІСІЯ З ПИТАНЬ
ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ І ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ
ТА УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМ І ГРОШОВИМ ОБІГОМ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Відповідно до пункту 4.1 протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.02.2004 р. N 17 затвердити технічні вимоги до електронних таксометрів (додається).
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Голови Державної
комісії з питань
впровадження електронних
систем і засобів контролю та
управління товарним і
грошовим обігом
17.05.2004 N 3
ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
до електронних таксометрів
1. Технічні вимоги до електронних таксометрів (далі - вимоги) встановлюють перелік додаткових вимог щодо реалізації фіскальних функцій електронними таксометрами (далі - таксометри), які призначені для реєстрації розрахункових операцій за послуги з перевезення пасажирів.
2. Таксометр повинен відповідати цим вимогам і Вимогам щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторів розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р.
N 199 (крім пунктів 7, 8, 11, 16, 25, 29).
3. У цих вимогах поняття "фіскальні функції", "фіскальна пам'ять", "реєстратор розрахункових операцій", "електронний таксометр", "контрольна стрічка" вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а поняття "робоча позиція "ЗАЙНЯТО", "робоча позиція "ВІЛЬНО", "стала транспортного засобу", "тариф", "значення тарифу часу", "значення тарифу відстані" у значеннях, наведених у ДСТУ EN 50148-2001 "Таксометри електронні".
Для цілей вимог також використовуються такі поняття:
значення тарифу посадки - значення тарифу, представлене як сума грошей за посадку в таксі;
тарифний блок - сукупність комбінацій тарифу посадки, тарифу відстані та тарифу часу;
платіжний термінал - пристрій, призначений для виконання процедури авторизації із застосуванням платіжної картки та, як правило, друкування документа за операцією із застосуванням платіжної картки. Може бути з'єднаним або поєднаним із таксометром і здійснювати друкування документа за операцією із застосуванням платіжної картки друкувальним пристроєм цього таксометра;
платіжна картка - спеціальний платіжний засіб у вигляді емітованої у встановленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу грошей з рахунку платника або з відповідного рахунку банку з метою оплати вартості послуг таксі.
4. Таксометр є засобом вимірювальної техніки і повинен бути у встановленому порядку допущений до застосування в Україні.
5. До складу таксометра повинні входити такі основні функціональні блоки:
фіскальний блок;
механізм друкування чеків, контрольної стрічки та звітів;
індикатор водія-клієнта;
індикатор "ВІЛЬНО" (зеленого кольору);
індикатор "ЗАЙНЯТО" (жовтого кольору).
До складу таксометра може входити платіжний термінал.
6. Зазначені функціональні блоки (за винятком індикаторів "ВІЛЬНО" та "ЗАЙНЯТО") повинні розміщуватися під єдиним кожухом, який повинен мати місця для пломбування. Крім того, окремі складники таксометра повинні бути сконструйовані таким чином, щоб їх можна було механічно опломбувати відповідно до вимог пункту 8.1 ДСТУ EN 50148-2001 "Таксометри електронні".
7. Конструкція індикаторів "ВІЛЬНО" та "ЗАЙНЯТО" повинна забезпечувати можливість їх огляду з зовнішньої сторони таксі.
................Перейти до повного тексту