1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Миколаївській області
Лист
10.05.2016 № 1531/10/14-29-12-01-10
Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянуло лист товариства з обмеженою відповідальністю "…." про надання податкової консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення та повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 45 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) тимчасово, до 1 липня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД (далі – вугілля).
У разі застосування зазначеної пільги норми пункту 198.5 статті 198 Кодексу не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми податку на додану вартість з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.
Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви. Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків. Відмова від використання пільги, зазначеної у цьому пункті, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, в якому подано заяву.
Таким чином, враховуючи, що товариство "…" планує застосовувати пільгу з 1 квітня 2016 року, то норми пункту 198.5 статті 198 Кодексу стосовно нарахування податкових зобов’язань з ПДВ не застосовуються в частині тих товарів/послуг, необоротних активів, суми податку на додану вартість з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували 1 квітню 2016 року.
Що стосується дати виникнення податкових зобов’язань по операціях з постачання вугілля слід зазначити, що відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники податку, які здійснюють постачання, зокрема, вугілля, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.
Таким чином, у разі відмови платника від використання режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля, визначеного пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, дата виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за такими операціями визначаються за касовим методом з 1 січня 2016 року до 1 липня 2017 року.
Питання особливостей застосування касового методу визначення дати виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту детально розглянуто у листі ДФС України від 22.01.2016 № 2055/7/99-99-19-03-02-17, який надісланий на адреси територіальних органів ДФС у Миколаївській області для проведення роз’яснювальної роботи серед платників податків та розміщено на офіційному веб – порталі ДФС для ознайомлення платників.
Вказаний лист ДФС України підприємство може використовувати у своїй діяльності.
Що стосується третього питання, то відповідно до пункту 30.1 статті 30 Кодексу податковою пільгою є передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 статті 30 Кодексу.

................
Перейти до повного тексту