- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Миколаївській області
Лист
11.05.2016 № 1540/10/14-29-12-01-10 |
Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянуло лист товариства з обмеженою відповідальністю "…." про надання податкової консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з передачі майна управителю та повернення такого майна управителем в межах договору управління майном без переходу права власності на таке майно та повідомляє наступне.
Згідно з частиною 1 статті
1029 ЦКУ за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).
Частиною 3 статті
1030 ЦКУ встановлено, що майно, передане в управління, має бути відокремлене від іншого майна установника управління та від майна управителя. Майно, передане в управління, має обліковуватися в управителя на окремому балансі, і щодо нього ведеться окремий облік. Розрахунки, пов'язані з управлінням майном, здійснюються на окремому банківському рахунку.
Частиною 5 статті
1033 ЦКУ визначено, що управитель, якщо це визначено договором про управління майном, є довірчим власником цього майна, яким він володіє, користується і розпоряджається відповідно до закону та договору управління майном. А сам договір про управління майном не тягне за собою переходу права власності до управителя на майно, передане в управління.
Договір управління майном укладається в письмовій формі. Договір управління нерухомим майном підлягає нотаріальному посвідченню (стаття
1031 ЦКУ).
Управитель має право на плату, встановлену договором, а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв'язку з управлінням майном (частиною 1 статті
1042 ЦКУ). Вигоди від майна, що передане в управління, належать установникові управління (стаття
1034 ЦКУ).
................Перейти до повного тексту