1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ
НАКАЗ
24.03.2016 № 93
Про порядок застосування електронного цифрового підпису в Держгеокадастрі та його територіальних органах
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру № 272 від 01.11.2016 )
Відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис" , Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. № 1452, з метою вдосконалення загальних вимог до організації надання посадовим особам права застосування електронного цифрового підпису, виготовлення, ведення обліку, зберігання та знищення їх особистих ключів, а також подання до акредитованого центру сертифікації ключів інформації, необхідної для формування, скасування, блокування або поновлення посилених сертифікатів ключів підписувачів Держгеокадастру та його територіальних органів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок застосування електронного цифрового підпису в Держгеокадастрі та його територіальних органах (далі - Порядок), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Держгеокадастру та керівникам територіальних органів Держгеокадастру забезпечити дотримання вимог Порядку.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Держземагентства України від 10.12.2012 № 644 "Про організацію застосування електронного цифрового підпису";
наказ Держземагентства України від 20.03.2013 № 123 "Про внесення змін до Порядку надання посадовим особам права застосування електронного цифрового підпису, ведення обліку, зберігання та знищення їх особистих ключів, а також надання Акредитованому центру сертифікації ключів інформації, необхідної для формування, скасування, блокування або поновлення посилених сертифікатів відкритих ключів підписувачів у системі Державного агентства земельних ресурсів України, затвердженого наказом Держземагентства України від 10.12.2012 № 644".
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова М.П. Мартинюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держгеокадастру
24.03.2016 № 93
ПОРЯДОК
застосування електронного цифрового підпису в Держгеокадастрі та його територіальних органах
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок поширюється на всіх працівників Держгеокадастру та його територіальних органів, які під час виконання своїх службових обов'язків використовують електронний цифровий підпис.
1.2. Перелік посадових осіб Держгеокадастру та його територіальних органів, яким надається право застосування електронного цифрового підпису, а також перелік посадових осіб, відповідальних за забезпечення застосування електронного цифрового підпису, затверджується:
в апараті Держгеокадастру - наказом Держгеокадастру;
у територіальних органах Держгеокадастру - наказами цих органів.
1.3. Послуги на отримання електронних цифрових підписів для Держгеокадастру та його територіальних органів надаються акредитованим центром сертифікації ключів в установленому законодавством порядку.
1.4. Електронний цифровий підпис використовується для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.
1.5. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.
1.6. Держгеокадастр і його територіальні органи не застосовують електронний цифровий підпис:
для складання електронних документів, які не можуть бути оригіналами у випадках, передбачених законодавством (наприклад, номерні бланки тощо);
для складання електронних документів, які згідно із законодавством можуть бути створені лише в одному оригінальному примірнику;
для вчинення правочинів на суму, що перевищує 1 млн. гривень.
1.7. Електронний документообіг Держгеокадастру з іншими установами і організаціями здійснюється за умови використання ними надійних засобів електронного цифрового підпису та за наявності у них посилених сертифікатів відкритих ключів.
1.8. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) - вид електронного підпису, отриманого внаслідок криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. ЕЦП накладається за допомогою особистого ключа;
особистий ключ - параметр криптографічного алгоритму формування ЕЦП, доступний тільки підписувачу;
посилений сертифікат відкритого ключа - сертифікат відкритого ключа, який відповідає вимогам Закону України "Про електронний цифровий підпис" , виданий акредитованим центром сертифікації ключів;
компрометація особистого ключа - будь-яка подія та/або дія, що призвела або може призвести до несанкціонованого використання особистого ключа;
блокування посиленого сертифіката відкритого ключа - тимчасове зупинення чинності посиленого сертифіката відкритого ключа;
підписувач - зареєстрована в акредитованому центрі сертифікації ключів посадова особа Держгеокадастру або його територіального органу, що має особистий ключ і для якої сформовано посилений сертифікат відкритого ключа, яка від свого імені накладає електронний цифровий підпис під час створення електронного документа.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у законах України "Про електронний цифровий підпис", "Про телекомунікації", Порядку акредитації центру сертифікації ключів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2004 року № 903, Правилах посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 13.01.2005 № 3, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 січня 2005 року за № 104/10384, нормативному документі систем технічного захисту інформації (НДТЗІ 1.1-003-99) "Термінологія в галузі захисту інформації в комп'ютерних системах від несанкціонованого доступу", затвердженому наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 28.04.99 № 22, Державному стандарті України (ДСТУ 3396.2-97) "Захист інформації. Технічний захист інформації. Терміни та визначення", затвердженому наказом Держстандарту України від 11.04.97 № 200.
II. Організація та контроль
2.1. Підставою для надання працівнику Держгеокадастру або його територіального органу ЕЦП є наказ про визначення працівників, яким надається право застосування ЕЦП.
2.2. Здійснення заходів із забезпечення застосування ЕЦП покладається:
в апараті Держгеокадастру - на відділ захисту інформації та електронного урядування Департаменту забезпечення діяльності служби;
у територіальних органах Держгеокадастру - на підрозділ захисту інформації, а у разі відсутності такого - на підрозділ що виконує відповідні функції, або працівника, спеціально визначеного наказом керівника територіального органу.
2.3. Здійснення заходів з контролю за використанням ЕЦП покладається:
в апараті Держгеокадастру - на відділ захисту інформації та електронного урядування Департаменту забезпечення діяльності служби;
у територіальних органах Держгеокадастру - на підрозділ захисту інформації, а у разі відсутності такого - на підрозділ, що виконує відповідні функції, або працівника, спеціально визначеного наказом керівника територіального органу.
2.4. Відділ захисту інформації та електронного урядування Департаменту забезпечення діяльності служби Держгеокадастру здійснює:
організацію застосування ЕЦП в апараті Держгеокадастру, ведення обліку, зберігання та знищення особистих ключів, а також подання до акредитованого центру сертифікації ключів інформації, необхідної для формування, скасування, блокування або поновлення посилених сертифікатів відкритих ключів підписувачів;
доступ користувачів до акредитованого центру сертифікації ключів із своїх робочих місць;

................
Перейти до повного тексту