1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у м. Києві
Лист
29.03.2016 № 7556/10/26-15-12-04-18
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист ТОВ……… щодо справляння єдиного податку четвертої групи та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Податковим кодексом визначено порядок адміністрування податків і зборів, права та обов’язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пункту 52.5 статті 52 Податкового кодексу, контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Основним законодавчим актом, що регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів є Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс).
Згідно з пунктом 291.2 статті 291 Податкового кодексу, спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 Податкового кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Відповідно до пункту 291.3 статті 291 Податкового кодексу, юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим для платників єдиного податку та реєструється в порядку, визначеному законодавством.
Абзацом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу встановлено, що платниками єдиного податку четвертої групи є сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Відповідно до абзацу 6 статті 1 Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію" (щодо уточнення терміну "сільськогосподарський товаровиробник") від 29.06.2004 № 1929-VI, сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа незалежно від форми власності та господарювання, в якої валовий доход, отриманий від операцій з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, за наявності сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень тощо) та/або поголів'я сільськогосподарських тварин у власності, користуванні, в тому числі й на умовах оренди, за попередній звітний (податковий) рік перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу.
Підпунктом 14.1.233 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу визначено що сільськогосподарські угіддя - рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги.
Згідно підпункту 14.1.234 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу, сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) - продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 - 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Обмеження щодо перебування суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначені пунктом 292.5 -1 статті 292 Податкового кодексу. Згідно із пунктом 292.5 -1 статті 292 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

................
Перейти до повного тексту