- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Запорізькій області
Лист
15.03.2016 № 827/10/08-01-12-04-11 |
Про розгляд листа
Головне управління ДФС у Запорізькій області розглянуло листи "" щодо врахування податків, сплачених за кордоном, при визначенні податку на прибуток та повідомляє.
В
листі ГУ ДФС у Запорізькій області від 21.01.2016 №214/10/08-01-15-02-11 Вам було роз’яснено порядок врахування податків, сплачених за кордоном, при визначенні податку на прибуток. Так, в листі зазначено, що зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів (пп. 141.4.9 п. 141.4 ст.
141 Податкового кодексу України, далі
ПКУ).
Питання оподаткування доходів, одержаних резидентами України з джерел в республіки Казахстан, регулюються положеннями Угоди між Урядом України та Урядом республіки Казахстан про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи, підписаної 09.07.1996, ратифікованої Верховною Радою України 15.11.1996 (Закон України N 508/95-ВР), яка набула чинності 14.04.1997 (далі - Угода).
Так, оподаткування прибутку від підприємницької діяльності зазначено у статті 7 Угоди, а саме: прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується лише у цій Державі, якщо тільки це підприємство не здійснює або не здійснювало підприємницьку діяльність у другій Договірній Державі через розташоване там постійне представництво. Тобто оподаткування прибутку від підприємницької діяльності резидента України здійснюється в Україні, крім випадку здійснення діяльності через постійне представництво, розташоване в Казахстані.
Згідно п. 3.2 ст.
3 ПКУ якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені
ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.
Отже, у разі виконання вимог міжнародного договору та наявності довідки про підтвердження податковим органом іншої держави факту сплати податку в цій державі підприємство має право на зарахування сплачених сум, при визначенні податкових зобов’язань з податку на прибуток у звітному податковому періоді.
Щодо процедури легалізації документів, які підтверджують статус податкового резидента та довідки про підтвердження податковим органом іншої держави факту сплати податку в цій державі, повідомляємо наступне.
Порядок усунення подвійного оподаткування встановлено ст.
13 ПКУ. Відповідно до п. 13.5 ст.
13 ПКУ для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
22 грудня 2003 року для України набрала чинності Гаазька Конвенція 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (далі - Конвенція).
Офіційні документи, які будуть використовуватись на території держав - учасниць Конвенції, мають бути засвідчені спеціальним штампом "Apostille" (далі - апостиль), проставленим компетентним органом держави, в якій був складений документ. Офіційні документи, на яких проставлено апостиль, не потребують будь-якого подальшого засвідчення (легалізації).
................Перейти до повного тексту