- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
15.03.2016 № 2668/Т/99-99-17-02-03-14 |
Про розгляд звернення
щодо доходу, отриманого з джерел за межами України, та повідомляє таке.
Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб (визначення кола платників податку, об’єкта та бази оподаткування, ставки податку тощо) регламентується розділом ІV
Кодексу.
Так, платниками податку на доходи фізичних осіб відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст.
162 Кодексу є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Об’єкти оподаткування резидента визначені ст.
163 Кодексу, п.п. 163.1.3 п. 163.1 якої передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (іноземні доходи).
Згідно з п.п. 14.1.55 п. 14.1 ст.
14 Кодексу дохід, отриманий з джерел за межами України, – це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.
Порядок оподаткування іноземних доходів регламентується п. 170.11 ст.
170 Кодексу.
Підпунктом 170.11.1 п. 170.11 ст.
170 Кодексу визначено, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію (далі – податкова декларація), та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними в п. 167.1 ст.
167 Кодексу (у 2015 році – 15/20 відс. залежно від бази оподаткування, у 2016 році – 18 відс.).
Крім того, відповідно до пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ
Кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.
163 Кодексу, зокрема, доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ
Кодексу. Платниками військового збору є фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Згідно з п. 164.4 ст.
164 Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
................Перейти до повного тексту