- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Запорізькій області
Лист
10.03.2016 № 744/10/08-01-12-04-11 |
Головне управління ДФС у Запорізькій області розглянуло лист "" щодо перерахування до бюджету позитивних курсових різниць від продажу іноземної валюти та повідомляє наступне.
Статтею
5 Закону N 185 встановлено, що у разі порушення резидентами строків, установлених Національним банком України відповідно до статті 3 цього Закону, придбана валюта продається уповноваженими банками протягом 5 робочих днів на міжбанківському валютному ринку України. При цьому позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щоквартально направляється до Державного бюджету України, а негативна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності резидента.
Листом Державної податкової адміністрації від 25.12.2008 N 27090/7/22-5017 "Про виконання вимог валютного законодавства" визначено, що позитивна курсова різниця, що може виникнути, повинна перераховуватись резидентами на код бюджетної класифікації 21081000 "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства".
Норма пункту 7 розділу III Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою (далі - Положення N 281) зобов'язує уповноважені банки продати без доручення клієнта-резидента не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування на розподільчий рахунок повернені на адресу резидента у зв'язку з тим, що взаємні зобов'язання частково або повністю не виконані, кошти в іноземній валюті, які були куплені та перераховані на користь нерезидента. Також ця норма Положення N 281 дублює норму Закону щодо необхідності щоквартального перераховування до Державного бюджету України позитивної курсової різниці, що може виникнути за такою операцією, та віднесення на результати господарської діяльності резидента негативної курсової різниці.
................Перейти до повного тексту