1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Запорізькій області
Лист
03.03.2016 № 703/10/08-01-12-04-11
Головне управління ДФС у Запорізькій області розглянуло лист "" щодо резерву сумнівних боргів та повідомляє наступне.
Органи Державної фіскальної служби України здійснюють свою діяльність в межах функцій, визначених статтею 19 1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема надають консультації відповідно до Кодексу, законодавства з питань сплати єдиного внеску та інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування й іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
За зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом (п. 52.1 ст. 52 Кодексу).
Крім того, повідомляємо, що згідно п. 52.3 ст. 52 Кодексу за вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. При цьому, в усній формі консультації надаються контролюючими органами, тобто Державними податковими інспекціями за місцем реєстрації платника податку; у письмовій або електронній формі – зокрема, контролюючими органами в областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, починаючи з 01.01.2015, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.
Так, різниці, що виникають при формуванні резервів сумнівних боргів визначено у п. 139.2 ст.139 Кодексу

................
Перейти до повного тексту