- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
10.03.2016 № 5134/6/99-95-42-03-15 |
Державна фіскальна служба України розглянула лист … щодо коригування фінансового результату до оподаткування для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток у разі перерахунку частки використання необоротних активів в оподатковуваних податком на додану вартість операціях і повідомляє таке.
Статтею
199 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено пропорційне віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги та необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.
Так, платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (п. 199.4 ст.
199 Кодексу).
Відповідно до п. 44.2 ст.
42 Кодексу платник податку на прибуток для обрахунку об’єкта оподаткування використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Зокрема, підпунктом 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу встановлено, що об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств"
Кодексу.
Порядок коригування фінансового результату на різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, визначено нормами ст.
138 Кодексу, згідно з якою в податковому обліку розрахунок амортизації необоротних активів для визначення фінансового результату до оподаткування за звітний податковий період здійснюється виходячи з національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст.
14 розділу I
Кодексу, підпунктами 138.3.2 - 138.3.4 п. 138.3 ст.
138 Кодексу.
................Перейти до повного тексту