1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
N 07-04/1579-7384 від 11.09.2002
Державне казначейство України на листи <...> роз'яснює таке.
1. Щодо <...> запиту про порядок оприбуткування та оцінки подарунка, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.02 р. N 659 "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання" дарунки відносяться до першої підгрупи групи 2 Переліку власних надходжень "Інші джерела власних надходжень бюджетних установ". До цієї підгрупи відносяться всі види добровільної та безоплатної допомоги як передавача будь-яких видів майна, благодійні внески, гранти та дарунки, у тому числі внески від спонсорів та меценатів.
При оцінці майна установі необхідно керуватися Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". Згідно із цим Законом майном, яке може оцінюватися, вважаються об'єкти в матеріальній формі, у тому числі земельні ділянки, будівлі та споруди (включаючи їх невід'ємні частини), машини, обладнання, транспортні засоби тощо; паї, цінні папери; нематеріальні активи, у тому числі об'єкти права інтелектуальної власності; цілісні майнові комплекси всіх форм власності. Для участі в роботі із встановлення вартості дарунка запрошується представник відповідної інспекції (експерт), який надає свій письмовий висновок.
Оприбуткування дарунка здійснюється у загальному порядку відповідно до Порядку бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах гуманітарної допомоги, затвердженого наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 р. N 113 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2000 р. за N 12/4233.

................
Перейти до повного тексту