- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Витяг
ГУ ДФС в Житомирській області
Витяг з листа
13.01.2016 № 25/14/06-30-17-01-42 |
Щодо оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ придбаного палива за підзвітні кошти та списаного відповідно підтверджуючих документів на відрядження працівника на власному автомобілі.
Головним управлінням Державної фіскальної служби у Житомирській області, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі –
ПКУ) розглянуто лист платника податків щодо оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ придбаного палива за підзвітні кошти та списаного відповідно підтверджуючих документів на відрядження працівника на власному автомобілі.
Відповідно до абзацу другого п. 1 частини 1 ст.
4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші ЮО, які використовують працю ФО за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
Відповідно до частини першої ст.
7 Закону №2464 єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується:
- для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого) частини першої ст.
4 Закону №2464, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до
Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;
- для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини першої ст. 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Згідно п. 3.15 та п. 3.22
Інструкції № 5 витрати на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, компенсації працівникам на використання для потреб виробництва власного інструменту та особистого транспорту не віднесені до фонду оплати праці та не включаються до бази нарахування єдиного внеску.
Згідно п. 9 розділу ІІ
Переліку № 1170 до таких витрат відносяться компенсації працівникам для використання потреб виробництва власного транспорту.
................Перейти до повного тексту