1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
20.11.2015 № 24765/6/99-99-15-03-02-15
<...>
1. У яких випадках подається загальна та звітна декларації, куди подаються?
Відповідно до підпункту 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року:
• загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ) - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
• звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
• розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;
• відомості про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
У відомостях про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
Якщо у сільськогосподарського товаровиробника у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельна(і) ділянка(и), що розташована(і) в межах території одного органу місцевого самоврядування, та місцезнаходження земельної ділянки співпадає з місцезнаходженням платника, то такий сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) і загальну, і звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи.
Загальна декларація є підставою для реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку четвертої групи.
2. Скільки декларацій слід скласти та куди подати за наявності земель в одному районі, але в різних сільрадах (різні коди КОАТУУ)?
Загальна декларація подається тільки відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку. Звітна декларація подається за місцем розташування земельної ділянки на поточний рік (пп. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Кодексу ).
За земельні ділянки, що розташовані в межах одного району, але за різними кодами КОАТУУ, сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи, а звітні декларації подає до контролюючого органу у відповідному районі, по кожному КОАТУУ - окрему декларацію.
3. Які декларації подавати у разі зміни протягом року площі земель, що знаходяться у користуванні сільгосппідприємства?
<...>
У разі зміни протягом поточного року площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв'язку з набуттям (втратою) на них права власності або користування платник єдиного податку четвертої групи зобов'язаний протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним податковим кварталом, в якому виникли такі зміни, подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням уточнюючу загальну податкову декларацію разом з додатком "Відомості про наявність земельних ділянок", а також підтверджуючими документами щодо земельних ділянок та їх нормативної грошової оцінки, а до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки, на яку набуто (втрачено) право власності або користування, - уточнюючу звітну податкову декларацію з аналогічними документами.
У загальній частині декларації має бути відмітка "уточнююча".
4. В якому разі слід заповнювати графи "штраф" та "пеня" декларації?
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених в пункті 50.2 статті 50 Кодексу :
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

................
Перейти до повного тексту