- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у м. Києві
Лист
22.01.2016 № 1138/10/26-15-11-04-18 |
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло запит ... щодо отримання публічної інформації стосовно нормативного документу, згідно якого податковій декларації екологічного податку надано статус документу, який надає права або звільняє від обов’язків суб’єкта господарювання, в межах своїх повноважень повідомляє.
Згідно із частиною першою статті
1 Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" із змінами і доповненнями встановлено, що публічна інформація – це відображена та задокументована будь - якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Частиною 2 статті
19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96 – ВР органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, функції, правові основи діяльності, а також обсяг прав, обов’язків та відповідальність посадових осіб контролюючих органів визначено
Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI ( із змінами та доповненнями) (далі - Кодекс).
Статтею 1 розділу І
Кодексу визначено сферу його дії, а саме
Податковий кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Так, відповідно до пункту 41.1 статті
41 Кодексу контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію
державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Функції контролюючих органів наведені у статті 19
1 Кодексу.
Обов’язки та права платників податків визначені в статтях
16 та
17 Кодексу.
Податковим обов'язком, відповідно до статті
36 Кодексу, визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим
Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим
Кодексом або законами з питань митної справи.
Виконання податкового обов’язку визначено статтею
38 Кодексу.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
................Перейти до повного тексту