- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у м. Києві
Лист
12.01.2016 № 246/10/26-15-11-02-11 |
Щодо оподаткування податком на прибуток операцій із залучення кредитних коштів від нерезидента
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист " " щодо оподаткування податком на прибуток операцій із залучення кредитних коштів від нерезидента та в межах компетенції, повідомляє.
Визначення фінансового кредиту наведено в пп.14.1.258 п.14.1 ст.
14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 –VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), а саме це кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.
В
Кодексі визначення процентів наведено в пп.14.1.206 п.14.1 ст.
14, а саме: проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.
Починаючи з 01.01.2015 року
Кодексом встановлено новий підхід до розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток. Так, із зазначеної дати об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ
Кодексу (пп.134.1.1 п.134.1 ст.
134 Кодексу).
Розділом ІІІ "Податок на прибуток підприємств"
Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з отримання та повернення кредиту.
Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
Разом з цим оподаткування процентів за борговими зобов’язаннями передбачено ст.
140 Кодексу.
Під борговими зобов'язаннями для цілей даного пункту слід розуміти зобов'язання за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, операціями РЕПО, зобов'язання за договорами фінансового лізингу та іншими запозиченнями незалежно від їх юридичного оформлення (п. 140.1 ст.
140 Кодексу).
Відповідно до п. 140.2 ст.
140 Кодексу для платника податку, у якого сума боргових зобов'язань, що виникли за операціями з пов'язаними особами – нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, – більш ніж в 10 разів), фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухгалтерському обліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями над 50 відсотками суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів.
................Перейти до повного тексту