- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Лист
14.01.2016 № 517/6/99-95-42-03-15 |
Державна фіскальна служба України розглянула лист … щодо оподаткування податком на прибуток сум коштів, отриманих громадською неприбутковою організацією від продажу власних об’єктів нерухомості, і повідомляє таке.
Відповідно до п.п. 133.4.6 п. 133.4 ст.
133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) громадські об'єднання можуть бути віднесені до неприбуткових організацій, якщо відповідають вимогам п. 133.4 ст.
133 Кодексу.
Згідно з п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст.
133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст.
133 Кодексу).
Відповідно до частини п’ятої ст.
1 Закону № 4572 громадське об'єднання є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку. При цьому для здійснення своєї мети (цілей) має право здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню (п.2 частини другої ст.
21 Закону № 4572).
Одним із принципів діяльності громадських об'єднань є відсутність майнового інтересу: члени (учасники) громадського об'єднання не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи) (частина шоста ст.
3 Закону № 4572).
................Перейти до повного тексту