- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
27.11.2015 N 11118/М/99-99-19-03-02-14
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо застосування ставки податку на додану вартість при купівлі лікарських засобів і можливості зменшення такої ставки податку для малозабезпечених верств населення, яке надійшло на Урядову "гарячу лінію", та повідомляє.
Податок на додану вартість є загальнодержавним податком, справляння якого в Україні здійснюється за нормами, встановленими Кодексом (стаття
9 ПКУ).
Чинні норми
ПКУ передбачають, що сума податку на додану вартість додається до ціни товарів/послуг, а реалізація товарів/послуг платниками податку на додану вартість покупцям/споживачам здійснюється з урахуванням суми такого податку.
При цьому податок на додану вартість є податком на споживання і сплачувати його повинні всі покупці/споживачі товарів/послуг незалежно від категорії (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу, крім випадків, визначених
ПКУ.
На сьогодні ставки податку на додану вартість для операцій з постачання на митній території України товарів/послуг встановлюються від бази оподаткування податком в таких розмірах: 20 відс., 0 відс. та 7 відсотків. Зокрема, для операцій з постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру, застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.
Платники податку на додану вартість, здійснюючи операції з постачання товарів/послуг (у тому числі лікарських засобів), включають податок на додану вартість до складу вартості таких товарів/послуг та сплачують суму податку до бюджету, а покупці/споживачі, які їх придбавають/споживають, компенсують вартість товарів/послуг продавцям за цінами разом з податком на додану вартість.
У зазначеному порядку громадяни сплачують податок на додану вартість при купівлі продуктів харчування, лікарських засобів, одягу, транспортних засобів, у складі вартості послуг із електропостачання, комунальних послуг, послуг телефонного зв’язку тощо.
Водночас інформуємо, що встановлення і скасування податків (у тому числі зменшення ставок), зборів та пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними, міськими радами у межах їх повноважень, визначених
Конституцією України та законами України (пункт 4.4 статті
4 ПКУ).
Перейти до повного тексту