- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Вінницькій області
Лист
27.11.2015 № 1649/10/02-32-15-02 |
Щодо окремих питань реєстрації відокремлених підрозділів (торгових точок), зняття з обліку, здавання готівкової виручки
Головне управління ДФС у Вінницькій області розглянуло запит Особи 1 від 09.11.2015 року №01/П (вх.1229/10/02-32 від 12.11.2015 р.) щодо окремих питань реєстрації відокремлених підрозділів (торгових точок), зняття з обліку, здавання готівкової виручки та в межах компетенції повідомляє наступне:
Відповідно до пунктів 3-4 статті
64 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі –
ГКУ), зі змінами, підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.
Згідно пункту 63.3 статті
63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-V1( далі – Кодекс), зі змінами та доповненнями, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом Кодексу.
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Згідно пп. 8.4. Розділу VIII
Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за N 1562/20300 (далі-Порядок), Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
................Перейти до повного тексту