1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДФС у Дніпропетровській області
Роз’яснення
25.11.2015
Щодо надання консультації з питань визначення дати переходу права власності на товар
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області розглянуло звернення від ____ № ___ щодо надання консультації з питань визначення дати переходу права власності на товар та у відповідності до положень статті 52 "Податкова консультація" Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами і доповненнями, далі – ПКУ) у межах компетенції і повноважень повідомляє наступне.
Згідно з положеннями ст. 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства, конкретний перелік якого встановлено ст. 3 ПКУ.
Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Таким чином, податкова консультація надається платнику податків для правильності застосування норм податкового законодавства в його податковому обліку, а не для використання у будь-який інший спосіб.
Питання щодо визначення дати переходу права власності на товар регулюються загальними нормами законодавства, в тому числі Цивільним Кодексом України від 16.01.2013 №435-ІV та не стосуються питань практичного використання окремих норм податкового законодавства в податковому обліку платника податку, в зв’язку з чим не належить до повноважень контролюючих органів.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями, далі — Закон №996) первинний документ – документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій (стаття 9 Закону №996).
Методологічні засади формування інформації в бухгалтерському обліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про запаси викладені у Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 №246 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.1999 за №751/4044 (далі - П(С)БО 9).
Відповідно до пункту 4 П(С)БО 9 запаси - активи, які утримуються для подальшого продажу (розподілу, передачі) за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством/установою.
Запаси визнаються активом, якщо існує імовірність того, що підприємство/установа отримає в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена (пункт 5 П(С)БО 9).

................
Перейти до повного тексту