- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДФС у Дніпропетровській області
Роз’яснення
Щодо правомірності формування витрат за рахунок амортизаційних відрахувань по об’єкту нерухомості який передано в оренду, витрат понесених у зв’язку із сплатою комунальних послуг по такому об’єкту та порядку формування доходу за рахунок сум орендної плати
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області розглянуло Ваш запит від ______ №_______ з питання правомірності формування витрат за рахунок амортизаційних відрахувань по об’єкту нерухомості який передано в оренду, витрат понесених у зв’язку із сплатою комунальних послуг по такому об’єкту та порядку формування доходу за рахунок сум орендної плати та відповідно до положень статті 52 "Податкова консультація"
Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями, далі –
ПКУ) у межах компетенції і повноважень повідомляє наступне.
Згідно з положеннями ст.
52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства, конкретний перелік якого встановлено ст.
3 ПКУ.
Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Таким чином, податкова консультація надається платнику податків для правильності застосування норм податкового законодавства в його податковому обліку, а не для використання у будь-який інший спосіб.
Питання щодо відносин, які виникають при здійсненні діяльності підприємства, зокрема порядку укладання (подовження) догорів з надання в оренду основних засобів, регулюються загальними нормами законодавства, в тому числі Цивільним та
Господарським кодексами України та не стосуються питань практичного використання окремих норм податкового законодавства в податковому обліку платника податку, в зв’язку з чим не належить до повноважень контролюючих органів.
Згідно з п.44.1 ст.
44 (
ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Пунктом 44.2 ст.
44 ПКУ передбачено, що для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітностіпідприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ
ПКУ, що визначено п.п.134.1.1 п.134.1 ст.
134 ПКУ. Коригування в обов’язковому порядку здійснюється тими платниками, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 мільйонів гривень.
Порядок розрахунку амортизації основних засобів або нематеріальних активів для визначення об'єкта оподаткування викладено у ст.
138 ПКУ.
Так, відповідно до п.п138.3.1 п.138.3 ст.
138 ПКУ розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених п.п 14.1.138 п.14.1 ст.
14 розділу I цього
Кодексу, п.п138.3.2 - 138.3.4 цього пункту. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, крім "виробничого" методу.
Мінімально допустимі строки корисного використання активів для нарахування податкової амортизації основних засобів у розрізі груп наведені у п.п138.3.3 п.138.3 ст.
138 ПКУ.
Одночасно, вимогами ст.
138 ПКУ передбачено формування різниць, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, де у п.138.1 ст.
138 ПКУ визначено умови збільшення фінансового результату до оподаткування, а у п.138.2 ст.
138 ПКУ умови зменшення фінансового результату до оподаткування.
................Перейти до повного тексту