1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Лист
12.11.2015 № 24135/6/99-99-19-03-02-15
Щодо порядку визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість у разі здійснення операцій з постачання послуг із зберігання готової продукції у зв’язку з несвоєчасним її вивезенням
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість у разі здійснення операцій з постачання послуг із зберігання готової продукції у зв’язку з несвоєчасним її вивезенням та повідомляє.
Як зазначено у зверненні, між підприємством (далі – Продавець) та підприємством (далі – Покупець) було укладено договір на виготовлення продукції (далі – Договір) для Покупця.
Згідно з пунктом 7.3 розділу 7 Договору, якщо строк вивозу готової продукції не дотримується, Покупець сплачує Продавцю за послуги по її зберіганню, починаючи з наступного дня після закінчення встановленого строку з розрахунку 0,5 вдс. від вартості збереженої продукції, без урахування ПДВ, за кожний день зберігання.
Виходячи із умов Договору, Продавець, у разі недотримання Покупцем строку, встановленого для вивезення готової продукції, надає Покупцю послуги із зберігання такої продукції, що підтверджено також рішенням Господарського суду Харківської області.
Відповідно до підпунктів "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.
Згідно з пунктом 188.1 статті 188 ПКУ база оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.

................
Перейти до повного тексту