- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Лист
18.11.2015 № 10760/С/99-99-17-03-03-14 |
Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів, отриманих від продажу 1/2 частини квартири
Державна фіскальна служба України, розглянула Ваше звернення ... щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів, отриманих від продажу 1/2 частини квартири, і в межах компетенції повідомляє таке.
Частиною другою ст.
19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені
Конституцією та законами України.
Крім того,
Податковим кодексом України (далі –
ПКУ) визначено функції контролюючих органів, зокрема, п. 19-1.1 ст.
19-1 ПКУ передбачено, що контролюючі органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів, установлених
ПКУ, а також надають податкові консультації відповідно до норм
ПКУ.
Згідно з п. 52.5 ст.
52 ПКУ контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Основою майнових відносин подружжя є положення про те, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу); вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя (ст.
60 СКУ).
Відповідно до частин перших ст.ст.
61,
63,
68,
70 СКУ об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
................Перейти до повного тексту