- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС - ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ
ЛИСТ
03.11.2015 N 24528/10/28-10-06-11 |
Щодо класифікації основних фондів
Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист підприємства та в межах своїх повноважень повідомляє.
Отже, із зазначеної дати до основних засобів згідно з пп. 14.1.138 п. 14.1 ст.
14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року (в редакції, що діє з 1 січня 2015 року, із змінами і доповненнями) (далі -
ПКУ) можуть бути віднесені матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
При цьому, підпункт 138.3.3 п. 138.3 ст.
138 ПКУ використовується для визначення мінімально допустимих строків амортизації основних засобів та інших необоротних активів.
Виходячи з вищевикладеного, при класифікації основних засобів, що введені в експлуатацію з 1 вересня 2015 року необхідно керуватись вищенаведеним визначенням поняття "основні засоби".
Витяг
із листа ГУ ДФС у Херсонській області від 04.11.2015 №1923/10/21-22-11-02-08
Головне управління ДФС у Херсонській області розглянувши лист ... щодо сплати податку на доходи з фізичних осіб при закупівлі сільськогосподарської продукції, вирощеної фізичними особами на земельних ділянках, повідомляє наступне.
Відповідно до пп.165.1.24 п.165.1 ст.
165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у poзмipax, встановлених
Земельним кодексом. Слід зазначити, що доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку у разі, якщо зазначені земельні ділянки використовуються для ведення:
• садівництва та/або для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель i споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (пaї), виділені в натурі (на місцевості, але не використовує їx (здає в оренду або обслуговує), то отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (абзац другий вищезазначеного підпункту);
• особистого селянського господарства та/або земельні частки (пaї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 га. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених у натурі (на місцевостi) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються (абзац третій цього самого підпункту).
................Перейти до повного тексту