1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у м. Києві
Лист
05.11.2015 № 16860/10/26-15-15-03-11
Щодо віднесення до складу витрат сум придбаних матеріальних цінностей (навчальної літератури), по яких в майбутньому підприємство не отримає економічні вигоди, пов'язані з їх використанням
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло звернення "" щодо віднесення до складу витрат сум придбаних матеріальних цінностей (навчальної літератури), по яких в майбутньому підприємство не отримає економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, і в межах своїх повноважень повідомляє.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 розд. IІІ Податок на прибуток Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про запаси і розкриття її у фінансовій звітності визначені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 року № 246 (далі – Наказ № 246).
Відповідно до п.4 Наказу № 246, запаси - активи, які: утримуються для подальшого продажу (розподілу, передачі) за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством/установою.

................
Перейти до повного тексту