- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
Головне управління ДФС у м. Києві
Лист
26.10.2015 № 16124/10/26-15-28-01-14 |
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист " " щодо належного оформлення декларації з ПДВ у разі прийняття рішення про бюджетне відшкодування від’ємного значення, сформованого до 1 лютого 2015 року, та в межах своїх повноважень, повідомляє.
п.п.14.1.18 п.14.1 ст.
14 - бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V
Кодексу;
п.200.1 ст.
200 - сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п. 200.4 ст.
200 при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 цієї
статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до
ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим.1. 3 ст.
200 прим.1
ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим.1. 3 ст.
200 прим.1
ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п.200.5 ст.
200 р.V
ПКУ - не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:
були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
Тобто, платник податку, вперше з моменту реєстрації платником ПДВ, має право задекларувати бюджетне відшкодування в податковій декларації з ПДВ, яка буде подаватися ним за наслідками 12 календарного місяця, що настає за місяцем його реєстрації платником ПДВ, за умови виконання вимог п.200.5 ст.
200 р.V
ПКУ.
При цьому, в розумінні норм
ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають податкуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
................Перейти до повного тексту