- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
15.09.2015 № 8678/Г/99-99-17-03-03-14 |
Державна фіскальна служба Україна розглянула звернення <...> щодо питань оподаткування доходу резидента від продажу нерухомості, яка знаходиться на території Російської Федерації, та ввезення коштів від її продажу на митну територію України і в межах компетенції повідомляє таке.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
Кодексу, пп. 162.1.1 п. 162.1 ст.
162 якого встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Відповідно до положень пп. 163.1.3 п. 163.1 ст.
163 Кодексу іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, відносяться до об'єкта оподаткування резидента.
Згідно з пп. 14.1.55 п. 14.1 ст.
14 Кодексу дохід, отриманий з джерелом за межами України, це будь - який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, зокрема, доходи від продажу майна, розташованого за межами України.
Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п. 170.11 ст.
170 Кодексу, пп. 170.11.1 якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача та оподатковується за ставками, визначеними у п. 167.1 ст.
167 Кодексу, тобто 15/20 відсотків.
Відповідно до пп. 170.11.2 п. 170.11 ст.
170 Кодексу у разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Згідно з п. 1 ст.
13 Угоди доходи, що одержуються резидентом Договірної Держави від відчужування нерухомого майна, як воно визначено у ст.
6 Угоди, яке перебуває у другій Договірній Державі, можуть оподатковуватись у цій другій Державі.
Отже, доходи, одержані резидентом України від відчужування (продажу) нерухомого майна, яке знаходиться в Росії, можуть оподатковуватись в Росії. Слово "можуть" не означає, що платник податку має право вибирати, в якій з двох країн він сплатить податок, це лише означає, що країна, в якій знаходиться нерухоме майно, має право оподаткувати доходи від відчужування майна, якщо таке положення є в її внутрішньому законодавстві.
Крім того, відповідно до Податкового кодексу Російської Федерації зазначені доходи підлягають оподаткуванню у Російській Федерації.
Пунктом 1 ст.
22 Угоди передбачено, якщо резидент однієї Договірної Держави одержує дохід або володіє майном у другій Договірній Державі, які відповідно до положень Угоди можуть оподатковуватись у другій Державі, сума податку на цей дохід або майно, сплачена в цій другій Державі, підлягає вирахуванню з податку, який стягується з такого резидента стосовно такого доходу або майна в першій вказаній Державі. Ці вирахування не будуть перевищувати суму податку першої Держави на такий дохід або майно, нарахованого відповідно до її податкового законодавства і правил.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування (п. 13.5 ст.
13 Кодексу).
................Перейти до повного тексту