1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
16.09.2015 № 19769/6/99-99-19-03-02-15
Щодо порядку застосування штрафних санкцій
Державна фіскальна служба України розглянула звернення підприємства щодо порядку застосування штрафних санкцій за порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) платниками податків з місцем реєстрації на території проведення антитерористичної операції (далі - АТО) та у межах компетенції повідомляє.
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 200-1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
З 01 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала в звичайному режимі, і реєстрація податкових накладних, складених починаючи з 01.07.2015, в ЄРПН здійснюється виключно на реєстраційну суму, яка визначається згідно з пунктом 200 -1.3 статті 200-1 ПКУ.
Якщо така реєстраційна сума є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній / розрахунку коригування до податкової накладної, платнику податку потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:
отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених, починаючи з 01.07.2015, на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;
сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів, починаючи з 01.07.2015;
поповнення рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН.
Зокрема, відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.
Крім того, підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у пункті 201.11 статті 201 ПКУ .
Відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ .

................
Перейти до повного тексту