- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
31.03.2015 № 6698/6/99-99-19-02-02-15 |
<...>
Після внесення змін до
Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Законом України від 28 грудня 2014 року
№ 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон № 71), починаючи з 01 січня 2015 року, змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій.
Підпунктом 14.1.121 п. 14.1 ст.
14 Кодексу визначено, що неприбуткові підприємства, установи та організації - це підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності і меценатства та іншої діяльності, передбаченої законодавством.
Підпунктом 133.1.1 п. 133.1 ст.
133 Кодексу встановлено, що не є платниками податку на прибуток:
бюджетні установи;
громадські об'єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.
З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр всіх установ та організацій, які зазначені у підпунктах 1 та 2 цього підпункту.
Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі - Реєстр) контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно з положеннями ст.
1 Закону України від 22 березня 2012 року № 4572-VI "Про громадські об'єднання", із змінами та доповненнями (далі - Закон № 4572), громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.
За організаційно-правовою формою громадське об'єднання утворюється як громадська організація або громадська спілка.
Якщо засновниками та членами (учасниками) громадського об'єднання є фізичні особи, то таке громадське об'єднання вважається громадською організацією. У разі коли засновниками громадського об'єднання є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи, то таке громадське об'єднання є громадською спілкою.
Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
................Перейти до повного тексту