1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
23.04.2015 N 8624/6/99-99-19-03-01-15
Щодо громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість"
На виконання доручення Кабінету Міністрів України '...', відповідно до листів Міністерства фінансів України '...' Державна фіскальна служба України розглянула лист Громадської ради при Головному управлінні ДФС у м. Києві '...' щодо громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість" (далі - проект постанови) та повідомляє.
Вказаний проект постанови розроблено у зв'язку з прийняттям Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71) з метою приведення положень постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом N 71, зокрема до:
пункту 200-1.6 статті 200-1 Кодексу;
пунктів 33 - 35 підрозділу 2 розділу XX Кодексу.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04 лютого 2015 року N 82 "Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість", яка набрала чинності 07.03.2015.
Щодо відстрочення введення з 1 липня 2015 року положень проекту постанови, пов'язаних із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Відповідно до Кодексу система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно:
з 1 лютого до 1 липня 2015 року - у тестовому режимі;
з 1 липня 2015 року - на постійній основі.
Основними відмінностями функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість у вказані періоди є те, що протягом тестового режиму:
реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється без застосування обмеження сумою, визначеною відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу, тобто за відсутності "вхідних" податкових накладних, сплати ПДВ на митниці та без необхідності поповнення рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ;
не застосовується штраф у розмірі 10 відс. суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних / розрахунках коригування, за порушення платниками податку до 15 днів терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до них в ЄРПН.
Одночасно повідомляємо, що внесення змін до правил системи електронного адміністрування податку на додану вартість можливе лише шляхом внесення змін до Кодексу.
Щодо упередження самостійного внесення посадовими особами ДФС змін в автоматизовану систему співставлення показників податкового кредиту та податкових зобов'язань платника податку на підставі акта перевірки без прийняття податкового повідомлення-рішення.
Постановою Верховного Суду України від 09.12.2014 у справі за позовом до ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Миколаївській області про визнання протиправними бездіяльності і дій та зобов'язання вчинити дії, заяву ДПІ задоволено, постанову Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2014 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
Задовольняючи заяву ДПІ, Верховний Суд України зазначив таке: "суди попередніх інстанцій встановили, що у період з 13 грудня 2012 року по 10 січня 2013 року ДПІ провела документальну позапланову виїзну перевірку, на підставі якої складено акт від 17 січня 2013 та на його підставі внесено інформацію щодо непідтвердження доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток, до автоматизованих систем "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" та "Аудит".

................
Перейти до повного тексту