- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Л И С Т
Про надання пільг
Відповідно до пункту 4 статті 14 вищевказаного
Закону України до потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4 належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.
Тобто статус потерпілого категорії 4 має особа, яка постійно проживає або постійно працює чи постійно навчається на території зони посиленого радіоекологічного контролю і станом на 1 січня 1993 року прожила або відпрацювала в цій зоні не менше чотирьох років.
У разі, якщо особа не проживає (не працює) постійно на території зони посиленого радіологічного контролю, то її статус, як потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи втрачається.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті
30 Закону України
"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відпустка по вагітності і пологах тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів, з оплатою в розмірі повного заробітку незалежно від стажу та місця роботи.
Таким чином, жінкам, які отримали посвідчення категорії 4 за проживання на території зони посиленого радіоекологічного контролю та які постійно проживають на території, не віднесеної до вказаної зони, пільга, передбачена пунктом 10 статті
30 Закону України, не надається.
Заступник Міністра | О.Г.Капітула |
Перейти до повного тексту