1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
11.03.2015
Роз'яснення щодо статусу учасника бойових дій
До Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції надходять численні питання від журналістів щодо отримання статусу учасника бойових дій для бійців добровольчих батальйонів, які загинули під час АТО, та пільги для членів їх сімей.
Пояснюємо.
На офіційному веб-сайті Служби www.dsvv.gov.ua в рубриці "Актуальні питання" ми вже роз'яснювали, кому надається статус учасника бойових дій, які документи є підставою для надання статусу, які пільги передбачені для учасників бойових дій, що є підставою для надання пільг сім'ям загиблих тощо.
Що стосується бійців добровольчих батальйонів, діючим на сьогодні Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413, не передбачено надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь в АТО у складі добровольчих формувань територіальної оборони, що були створені державними чи громадськими організаціями або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Зауважимо, що статус учасника бойових дій не є державною нагородою або почесним званням та призначений виключно для надання окремій категорії громадян за особливі заслуги відповідних пільг, переваг та соціальних гарантій.
Наявність у особи такого статусу розширює її правоздатність в частині надання їй можливості особисто користуватися додатковими майновими (безоплатне забезпечення ліками, санаторно-курортним лікуванням, знижки за користування житлом тощо) та немайновими правами (використання чергової щорічної відпустки у зручний час, переважне право на залишення на роботі при скороченні тощо).

................
Перейти до повного тексту