1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.01.2015 N 2703/7/99-99-15-04-02-17
Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві,
Міжрегіональному головному управлінню ДФС -
Центральному офісу з обслуговування великих платників
Про особливості справляння рентної плати у 2015 році
Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), якими окремі платежі трансформовано у рентну плату (далі - Плата).
1. Згідно з пунктом 251.1 статті 251 Кодексу Плата складається з рентної плати за:
1) користування надрами для видобування корисних копалин;
2) користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;
3) користування радіочастотним ресурсом України;
4) спеціальне використання води;
5) спеціальне використання лісових ресурсів;
6) транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
2. Визначення терміна "первинна переробка" у підпункті 14.1.150 пункту 14.1 статті 14 Кодексу після слова "брикетування" доповнено словами "збагачення фізико-хімічними методами (без якісної зміни мінеральних форм корисних копалин, їх агрегатно-фазового стану, кристалохімічної структури), за виключенням агломерації/грудкування руди з термічною обробкою". При цьому з процесів агломерації (грудкування), які полягають в об'єднанні дрібних часток однієї мінеральної форми у більші з метою передпродажної підготовки або підготовки товарної продукції гірничих підприємств до використання в металургійних процесах, виключено процеси збагачення фізико-хімічними методами, які полягають у операціях із розподілу різних мінеральних форм з метою створення готової товарної продукції гірничого підприємства у вигляді єдиної мінеральної форми.
Отже, процеси агломерації виконуються після виконання операцій із збагачення.
3. Новим пунктом 35.4 статті 35 Кодексу на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, покладено обов'язок щомісячного оприлюднення інформації про сплату податків та наявний податковий борг у суб'єктів господарювання, які належать до природних монополій або є платниками рентної плати за користування надрами.
4. Платники, об'єкти оподаткування, бази оподаткування та ставки Плати у 2015 році залишилися незмінними, крім ставок Плати за:
транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України, користування надрами для видобування вуглеводневої сировини.
Разом з тим, ставки Плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, встановлено в абсолютних значеннях за календарний рік, а ставки Плати за користування радіочастотним ресурсом України - за календарний місяць.
Розмір ставок Плати за видобування вуглеводнів у пункті 252.20 статті 252 Кодексу залишився на рівні ставок, встановлених Законом України від 31 липня 2014 року N 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" як тимчасові у підрозділі 9 -1 розділу XX Кодексу.
У чинній редакції підрозділу 9 -1 розділу XX Кодексу для обсягів природного газу, що видобувається за договорами спільної діяльності, ставки Плати встановлено у таких розмірах:
з 1 січня до 31 березня 2015 року (включно) - 60 відсотків;
з 1 квітня до 30 червня 2015 року (включно) - 65 відсотків;
з 1 липня 2015 року - 70 відс. (пункт 252.20 статті 252 Кодексу).
Ставка Плати для руд заліза має примітку такого змісту: "до ставки застосовується коефіцієнт, який дорівнює частці заліза в товарній продукції", порядок застосування якого буде уточнено після узгодження із центральним органом виконавчої влади, що визначає податкову політику.
У пункті 256.3 статті 256 Кодексу ставки Плати за транспортування засобами трубопровідного транспорту з 1 січня 2015 року встановлено в доларах США:
0,21 долара США за транзитне транспортування 1000 куб. метрів природного газу за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування;
0,56 долара США за транспортування однієї тонни нафти магістральними нафтопроводами;
0,56 долара США за транспортування однієї тонни нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами;
0,64 долара США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування.

................
Перейти до повного тексту