- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Н А К А З
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 березня 2002 р.
N 138-р "Про затвердження заходів щодо забезпечення економічного і соціального розвитку України у 2002 році" та постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2000 року
N 1040 "Про невідкладні заходи щодо виконання комплексної державної програми енергозбереження України" та з метою удосконалення форм управління сферою енергозбереження
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Загальні положення щодо утворення та функціонування демонстраційних зон високої енергоефективності (додаються).
2. Управлінню енергозберігаючих технологій та роботи з регіонами:
- при наданні методичної допомоги органам місцевого самоврядування з питань утворення демонстраційних зон високої енергоефективності застосовувати зазначені Загальні положення;
- вести реєстрацію утворених зон високої енергоефективності;
- щорічно, до 1 березня наступного за звітним року, готувати узагальнюючий звіт щодо діяльності демзон, а також забезпечити поширення інформації щодо діяльності демзон.
3. Управлінню стратегії та економічної політики енергозбереження при розгляді проектів в рамках реалізації міжгалузевих енергозберігаючих заходів надавати перевагу проектам, які здійснюватимуться в рамках діяльності зареєстрованих демзон, та надавати допомогу адміністрації демзон з питань проведення енергоаудиту при їх створенні.
4. Управлінню інвестицій та міжнародного співробітництва за поданням Управління енергозберігаючих технологій та роботи з регіонами забезпечувати пріоритетний розгляд заявок адміністрацій зареєстрованих демзон щодо залучення технічної допомоги та іноземних інвестицій в проекти з енергозбереження.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету О.Суходолю.
Голова Комітету | Ю.І.Шульга |
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Державного комітету
України з енергозбереження
13.02.2003 N 15
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
щодо утворення та функціонування демонстраційних зон високої енергоефективності
1. Демонстраційна зона високої енергоефективності (далі - Демзона) є територією, на якій здійснюється спільна діяльність підприємств та організацій, розташованих на цій території, з демонстрації економічних, екологічних, соціальних переваг ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів.
2. Утворення Демзони.
2.1. Демзона утворюється на визначеній території рішенням органу місцевого самоврядування, на території якого вона знаходиться. Для управління Демзоною створюється адміністрація Демзони на чолі з директором.
2.2. Основною метою діяльності Демзони є реалізація підприємствами усіх форм власності проектів та заходів у сфері енергозбереження.
2.3. Рішенням органу місцевого самоврядування можуть об'єднуватись на договірних засадах об'єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання або фінансування спільних проектів у сфері енергозбереження та створюватись для цього відповідні органи.
2.4. Підприємства, установи та організації інших форм власності можуть брати участь у реалізації спільних проектів або виконанні інших заходів з підвищення ефективності використання енергоресурсів на території Демзони на договірних засадах.
2.5. Ініціаторами створення Демзони на конкретному об'єкті можуть бути адміністрація підприємства (організації, установи), підприємці, керівники об'єктів бюджетної сфери та казенних підприємств. Порядок утворення та функціонування Демзони на конкретних об'єктах підприємств встановлюється адміністрацією підприємства.
2.6. Свою діяльність Демзона здійснює на основі Положення про демонстраційну зону високої енергоефективності, затвердженого органом місцевого самоврядування. З метою координації та сприяння ефективності роботи Демзони, узагальнення практики застосування та удосконалення законодавства Демзона щороку інформує Держкоменергозбереження про план роботи та результати його виконання.
3. Метою функціонування Демзони є створення сприятливих умов для виконання спільних проектів з енергозбереження, застосування ринкових механізмів впровадження енергозберігаючої техніки і технологій на підприємствах різних форм власності, фінансування та реалізації енергозберігаючих заходів у бюджетній та комунальній сфері, пом'якшення шкідливого впливу промисловості на екологічну ситуацію території, удосконалення нормативно-правового забезпечення енергозбереження, проведення зваженої, стимулюючої до енергозбереження, політики ціноутворення на послуги з енергопостачання населенню, популяризація енергозбереження та розповсюдження позитивного досвіду.
4. Для координації роботи Демзони, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій різних форм власності, житлово-комунальної та бюджетної сфери, стосовно реалізації енергозберігаючих заходів на території Демзони може створюватись Координаційна Рада.
Координаційна Рада утворюється органом, за ініціативою якого створена Демзона. До складу Координаційної Ради входять представники місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, які знаходяться на території Демзони.
5. Примірний перелік завдань Демзони:
- організація та проведення діяльності з розробки та реалізації проектів з підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на об'єктах, що входять до складу Демзони;
- відпрацювання механізму координації місцевих органів виконавчої влади, підприємств, організацій різних галузей суспільного виробництва, житлово-комунальної, бюджетної сфери та громадян для реалізації державної політики в сфері енергозбереження;
- сприяння проведенню енергетичних обстежень та реалізації енергозберігаючих заходів у бюджетних установах, організаціях та казенних підприємствах;
- відпрацювання окремих проектних положень, механізмів нормативно-правових актів, що пропонуються до прийняття в Україні нових механізмів фінансування заходів з енергозбереження і окремих проектів;
................Перейти до повного тексту