1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
15.12.2014 № 14453/06-15-14
Начальникам реєстраційних служб
Головних управлінь юстиції
в областях, місті Києві
З метою забезпечення однакового застосування органами державної реєстрації прав на нерухоме майно вимог Закону України "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" щодо особливостей державної реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна, закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та пункту 49-1 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868 (далі - Порядок), Державна реєстраційна служба звертає увагу на наступне.
Наведеними актами законодавства встановлений спрощений порядок оформлення права власності з видачею свідоцтва про право власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що розташовані в сільській місцевості та закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року.
Зміни, що відбулися в законодавстві, спрямовані не лише на створення зручних умов для реалізації мешканцями сіл своїх конституційних прав, а й безпосередньо пов'язані з особливостями ведення обліку об'єктів нерухомого майна в сільській місцевості.
У зв'язку з цим зазначаємо, що ведення погосподарського обліку в сільських, селищних, міських радах здійснюється відповідно до Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністерства статистики від 8 грудня 2010 року № 491, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 5 січня 2011 року за № 9/18747.
Погосподарський облік у сільських, селищних, міських радах (далі - місцеві ради) ведеться за формами первинної облікової документації, затвердженими наказом Державного комітету статистики від 11 жовтня 2010 року № 418, в тому числі за формою № 1 "Погосподарська книга на 2011-2015 роки" (далі - погосподарська книга).
Внесення достовірних показників до погосподарської книги проводиться шляхом її перезакладення один раз на п'ять років на основі суцільного обходу об'єктів погосподарського обліку в період з 1 до 15 січня. У наступні чотири роки місцеві ради щорічно станом на 1 січня проводять суцільну перевірку й уточнення записів у ній.
Об'єктами погосподарського обліку, згідно з розділом II Інструкції, є домогосподарство з реєстрацією місця проживання (перебування) на території відповідної ради разом з нерухомістю, домоволодіння, місце проживання власника (власників) якого зареєстровано за межами місцевої ради, включаючи земельні ділянки, що належать цій особі (особам) у межах місцевої ради або землеволодіння, що не має розташованого на ньому житлового будинку, але на ньому можуть знаходитися окремі господарські споруди.
Погосподарська книга обов'язково включає записи про власника (співвласників) об'єкта нерухомого майна, відповідального квартиронаймача або користувача, рік побудови об'єкта нерухомого майна, матеріал стін та покрівлі, загальну та житлову площу, кількість кімнат та інші технічні характеристики об'єкта, в тому числі наявність каналізації, водопроводу, централізованого опалення, тощо (пункти 7.4.1., 7.4.4. - 7.4.10 Інструкції).

................
Перейти до повного тексту