1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
Л И С Т
16.10.2003 N ДЦ-09-3672
Державний центр зайнятості, як виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, розглянувши Вашого листа щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, повідомляє.
1. З набранням чинності Законів України від 02.03.2000 р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі - Закон N 1533) та від 11 січня 2001 р. N 2213-III "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) повинні сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у терміни і у розмірах, визначених цими законами. Обов'язковість сплати страхових внесків на випадок безробіття для роботодавців встановлено пп. 2 п. 2 статті 35, а відповідальність за несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків передбачено статтею 38 Закону N 1533.
Таким чином, Закони України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" чітко визначили, що роботодавці повинні сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в установлених розмірах незалежно від того, яку систему оподаткування вони обрали.
2. Відповідно до п. 2 статті 35 Закону N 1533 роботодавці зобов'язані зареєструватись у виконавчій дирекції Фонду за місцем свого знаходження як платник страхових внесків у 10-денний строк з дня отримання ним свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або з дня укладення трудового договору з найманим працівником. Таким чином, платники фіксованого сільськогосподарського податку зобов'язані зареєструватися протягом 10 днів з дня отримання свідоцтва про державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. N 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2002 р. за N 30/5221, роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня його реєстрації як платника страхових внесків до Фонду.
3. Пунктом 4.4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон N 2181) дано визначення податкового роз'яснення як оприлюднення офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компетенції, яке використовується при обгрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податковими роз'ясненнями вважаються будь-які відповіді контролюючого органу на запити зацікавлених осіб з питань оподаткування.
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 20.02.2003 р. N 550-IV, який набрав чинності з дня його опублікування 26 березня 2003 року, передбачено, що порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) розповсюджується і на внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

................
Перейти до повного тексту