1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
13.01.2004 N 139
Про розгляд листа
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Вашу заяву та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до статті 124 Конституції України, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій суддів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 12 Закону України від 15.12.92 N 2862-XII "Про статус суддів" (далі - Закон) зазначено, що будь-яке не передбачене законом втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом.
Відповідно до статті 31 Закону, суддя може притягатися до дисциплінарної відповідальності за вчинення такого дисциплінарного проступку, як порушення ним законодавства при розгляді судових справ.
Статтею 32 Закону передбачено, що до суддів застосовуються такі дисциплінарні стягнення: догана; пониження кваліфікаційного класу.
За наслідками дисциплінарного провадження відповідна кваліфікаційна комісія суддів може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання про внесення подання про звільнення судді з посади.
Отже, якщо вважаєте, що суддею було порушено законодавство при розгляді судових справ, маєте право звернутися до голови відповідної кваліфікаційної комісії суддів про порушення дисциплінарного провадження щодо нього.
Заступник Голови О.М.Сахненко
Перейти до повного тексту