1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
РІШЕННЯ
31.07.2014 № 10
Про результати роботи ДСНС України у першому півріччі та завдання на друге півріччя поточного року
( Рішення оголошено для виконання згідно з Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 447 від 05.08.2014 )
Заслухавши доповіді про результати роботи у першому півріччі 2014 року, Колегія відмічає виконання у повному обсязі завдань та функцій, визначених Державній службі України з надзвичайних ситуацій.
Відповідно до Закону України "Про боротьбу з тероризмом" аварійно-рятувальні підрозділи, зокрема авіація ДСНС України, виконують завдання за призначенням у зоні антитерористичної операції.
Зведені аварійно-рятувальні підрозділи та піротехнічні групи ДСНС України здійснюють відновлювальні роботи і розмінування звільнених територій.
Організовано роботу транзитних таборів для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та із зони проведення антитерористичної операції.
Органами управління та підрозділами цивільного захисту у звітному періоді забезпечено оперативне реагування на всі надзвичайні ситуації, врятовано життя 1 тис. 874 особам та матеріальних цінностей на суму близько 1 млрд. 160 млн. гривень.
Завдяки вжитим комплексним заходам щодо запобігання, а також своєчасному і ефективному реагуванню на надзвичайні ситуації кількість класифікованих надзвичайних ситуацій порівняно з аналогічним періодом 2013 року зменшилася майже на 12 % (з 76 до 67).
Проведено унікальну пошуково-рятувальну операцію 12 травня 2014 року під час ліквідації наслідків вибуху газу в житловому будинку в м. Миколаєві.
Вживаються комплексні заходи щодо запобігання, а також своєчасного і ефективного реагування на пожежі та загорання у лісах, на сільгоспугіддях і торфовищах. З початку пожежонебезпечного періоду 2014 року кількість пожеж у лісовому фонді держави зменшилася на 23 % (2014 рік - 369 пожеж, 2013 рік - 477 пожеж). Водночас збільшилась у 3,6 рази площа, пройдена вогнем (2014 рік - 439 га, 2013 рік - 123 га).
Реалізується План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації літнього періоду 2014 року. У постійній готовності до дій за призначенням знаходиться міжвідомче угрупування сил чисельністю понад 31 тис. чоловік особового складу і 9 тис. 400 одиниць основної техніки, а також більш ніж 11 тис. 600 одиниць допоміжної техніки, що розподілено по 8 районах оперативного реагування.
Піротехнічними підрозділами ДСНС України виявлено та знешкоджено понад 25 тис. 400 вибухонебезпечних предметів, очищено територію загальною площею близько 800 гектарів.
Більш оперативно та ефективно діяли за призначенням під час реагування на надзвичайні ситуації аварійно-рятувальні підрозділи головних управлінь (управлінь) ДСНС України у Вінницькій (Шевчук Р.Б.), Донецькій (Ільченко М.В.), Запорізькій (Лепський О.М.), Кіровоградській (Федорчак В.В.), Луганській (Дробот О.М.), Миколаївській (Грицаєнко М.Г.), Сумській (Волик Г.Б.), Харківській (Одарюк П.В.) областях, Державне підприємство "Мобільний рятувальний центр ДСНС України" (Лавриненко С.Б.) та Міжрегіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (Біляєв С.В.).
Установами та організаціями гідрометеорологічної служби забезпечено споживачів прогностичною інформацією і попередженнями про небезпечні та стихійні явища.
Триває робота щодо приведення нормативно-правової бази у відповідність з вимогами Кодексу цивільного захисту України. Розробляється Концепція реформування єдиної державної системи цивільного захисту.
Проблемними питаннями залишаються незадовільний стан технічного оснащення органів і підрозділів ДСНС України та невідповідність видатків Державного бюджету України обсягам фінансування, визначеним державними та цільовими програмами, що суттєво впливає на оперативність реагування сил цивільного захисту на надзвичайні ситуації та події.
З метою забезпечення подальшого виконання завдань, визначених чинним законодавством, Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про результати роботи ДСНС України у першому півріччі та завдання на друге півріччя поточного року взяти до відома.
2. Робочій групі з реформування єдиної державної системи цивільного захисту (наказ ДСНС України від 17.07.2014 № 396) подати пропозиції щодо подальшого удосконалення системи державного управління у сфері цивільного захисту, нагляду (контролю) з питань техногенної та пожежної безпеки, оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру.
Строк - до 15 серпня 2014 року
3. Територіальним органам ДСНС України:
3.1. Забезпечити постійну готовність та своєчасне залучення сил і засобів до реагування на пожежі в природних екосистемах, особливу увагу приділити готовності пожежних автомобілів підвищеної прохідності з великим запасом води, інженерної та спеціальної техніки.
Строк - впродовж пожежонебезпечного
періоду 2014 року
3.2. Спільно з територіальними підрозділами Держлісагентства та місцевими органами влади організувати та забезпечити посилений контроль за станом пожежної безпеки розташованих поблизу лісових масивів населених пунктів, транспортних комунікацій, систем життєзабезпечення, об'єктів підвищеної небезпеки та місць масового перебування громадян.
Строк - впродовж пожежонебезпечного
періоду 2014 року
3.3. Спільно з представниками територіальних підрозділів Держлісагенства, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, засобів масової інформації організувати проведення рейдових перевірок готовності лісових пожежних станцій, стану пожежної та техногенної безпеки підвідомчих об'єктів та територій.
Доповідати через Департамент державного нагляду та контролю (Максименко О.В.).
Строк - щомісяця до 25 числа
3.4. Продовжити контроль за організацією заходів безпеки і порятунку людей на водних об'єктах, особливо під час проведення масових заходів відпочинку поблизу води, забезпечити функціонування у визначених місцях тимчасових рятувальних постів із засобами для рятування та надання екстреної медичної допомоги.
Строк - впродовж липня - вересня 2014 року
3.5. Вжити додаткових заходів щодо забезпечення дотримання вимог законодавства під час провадження у справах про адміністративні правопорушення, а також постійного контролю за виконанням приписів і постанов. Провести відповідну роботу з пультовими організаціями щодо виконання ліцензійних умов, затверджених наказом МНС України від 29.09.2011 № 1037.

................
Перейти до повного тексту