1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ
Н А К А З
N 5 від 05.10.98
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 2 від 28.10.2002 )
Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України
З метою підвищення ефективності роботи та забезпечення якісного добору, розстановки, професійної підготовки і виховання кадрів органів прокуратури України
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора України, начальникам Головних управлінь, управлінь і відділів Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів, міським, районним, міжрайонним, військовим прокурорам гарнізонів та прирівняним до них прокурорам роботу з кадрами вважати як одне з основних завдань їх діяльності.
1.1. Забезпечити укомплектування всіх ланок прокурорської діяльності і слідства сумлінними, професійно підготовленими працівниками, здатними вирішувати завдання щодо утвердження верховенства права, захисту прав людини, інтересів держави та суспільства.
1.2. При доборі кадрів суворо дотримуватись визначених Законом України "Про прокуратуру" вимог до осіб, що призначаються на прокурорсько-слідчі посади. Вирішальними при цьому мають бути професіоналізм, високі моральні якості, принциповість та непримиримість до будь-яких порушень закону, відданість своїм обов'язкам.
1.3. Основою виховної роботи з кадрами є атестування, підготовка до якого повинна складатись з організації індивідуального навчання, глибокого вивчення здібностей працівника забезпечувати займану ним посаду та його морально-етичні якості. Атестування повинно мати за мету значне покращання діяльності конкретних працівників, орієнтувати на досягнення позитивних результатів у роботі та сприяти створенню резерву на висування. Чергове атестування проводити один раз на п'ять років, а дострокове - при висуненні на вищі посади та у разі неналежного виконання службових обов'язків чи скоєння ганебного вчинку.
Головам атестаційних комісій, керівникам кадрових та інших структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей і прирівняних до них прокуратур забезпечити дієвий контроль за усуненням недоліків, виявлених при атестуванні підпорядкованих працівників, виконанням рекомендацій атестаційних комісій.
Про стан службового атестування заслуховувати звіти голів атестаційних комісій на засіданнях колегій Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей та прирівняних до них прокуратур.
Належне виконання працівниками своїх службових обов'язків, творче і сумлінне ставлення до справи, додержання професійної етики, культури в роботі має перебувати в центрі діяльності атестаційної комісії.
Заохочування працівників за сумлінне і зразкове виконання службових обов'язків, присвоєння їм класних чинів повинні бути наслідком оцінки їх ставлення до роботи, ініціативи та досягнення позитивних результатів діяльності.
Вважати несумісним з роботою в органах прокуратури порушення законності та скоєння вчинків, які порочать високе звання працівника прокуратури.
Не залишати поза увагою жодного випадку неправильної поведінки, зловживання службовим становищем, порушень службових обов'язків, безпідставного висунення працівників на вищі посади. За кожним таким фактом проводити ретельні перевірки, а за необхідності - службове розслідування, з'ясовувати причини негативних явищ, принципово реагувати на встановлені факти порушень.
1.4. Забезпечити в колективах дотримання службової та трудової дисципліни, створити належні умови праці, атмосферу вимогливості, принциповості, взаємоповаги та доброзичливості.
При вирішенні питань про притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю та Дисциплінарного статуту прокуратури України.
1.5. Систематично вивчати кадри керівних працівників. Особливу увагу приділяти кадрам прокурорів міст і районів - основної ланки органів прокуратури. Встановити, що звільнення з посад прокурорів міст, районів, міжрайонних та прирівняних до них прокурорів повинно, як правило, провадитися з одночасним поданням кандидатур на заміщення вакансій.
Вважати за необхідне подання до Генеральної прокуратури для призначення на посади прокурорів міст та районів кандидатур за місяць до збігу терміну повноважень на посаду, по якій закінчується строк. На посади міськрайпрокурорів призначати осіб, котрі мають досвід роботи в обласних апаратах. На посаду прокурорів висувати спеціалістів, які мають життєвий досвід та досвід організації роботи по здійсненню прокурорського нагляду. Прокурори областей несуть персональну відповідальність за надання дієвої практичної допомоги вперше призначеним міськрайпрокурорам, керівникам структурних підрозділів обласних і прирівняних до них прокуратур. Нездатність керівника забезпечити належну організацію роботи та дисципліну в колективі розцінювати як невідповідність займаній посаді.
2. Роботу з добору, розстановки, професійної підготовки і виховання галузевих кадрів органів прокуратури вважати службовим обов'язком всіх керівників управлінь і відділень Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, прокуратур військових регіонів та інших, які несуть повну відповідальність за стан роботи підлеглих та дотримання ними морально-етичних норм працівників органів прокуратури.
Підвищити в цій справі роль і відповідальність працівників кадрових апаратів усіх рівнів.

................
Перейти до повного тексту