- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
Л И С Т
N 01-03/102 від 16.03.2001 |
Про внесення змін до системи реєстру за наслідком дарування цінних паперів
На Ваш запит від 20.02.2001 р. N 170/12 про можливість внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів за наслідками дарування іменних цінних паперів відповідаємо наступне.
З Вашого запиту випливає, що до реєстратора від відкритого акціонерного товариства (далі - ВАТ), створеного в процесі приватизації, надійшов пакет документів для проведення операції по перереєстрації прав власності на іменні цінні папери.
Зокрема, вказаний пакет документів містить передавальне розпорядження та односторонню угоду, підписану головою правління ВАТ та завірену печаткою ВАТ (далі - Угода).
Проаналізувавши вказану ситуацію на підставі доданих до запиту документів, вважаємо за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п. 7.16 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.98 р.
N 60 (далі - Положення), для внесення у систему реєстру записів про перехід права власності на іменні цінні папери за наслідками цивільно-правових угод, крім інших документів, необхідне подання оригіналу або нотаріально засвідченої копії цивільно-правової угоди, яка підтверджує перехід права власності на цінні папери.
Таким чином, цивільно-правова угода, яка включена до пакета документів, необхідних для здійснення визначених п. 7.16
Положення операцій, повинна підтверджувати перехід прав власності на іменні цінні папери.
Відповідно до тексту доданої до Вашого запиту Угоди "ВАТ забезпечує іменний сертифікат, що належить фізичній особі, певною кількістю акцій".
Будь-яких інших умов щодо цінних паперів Угода не містить.
Виходячи з вищезазначеного, вважаємо, що договір не підтверджує перехід прав власності на цінні папери (не містить умов, згідно з якими одна особа передає іншій у власність цінні папери).
Крім того, згідно з п. 7.5
Положення при аналізі пакета прийнятих документів на достатність підстав для проведення операції реєстратор аналізує інформацію в документах, згідно з якими виникла подія, що потребує внесення змін в систему реєстру (договори купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтва про право на спадщину). Вказані документи аналізуються щодо відповідності до інформації, наведеної у вхідних документах, до яких вони додаються, та на наявність необхідних підписів та печаток.
Вищевказана Угода крім того, що не містить інформації про передачу права власності на акції, також не містить інформації, яка дає можливість ідентифікувати акції, що є предметом Угоди (емітент акцій, реквізити випуску, номінальна вартість, категорія), а містить інформацію лише про кількість акцій та про їх вартість.
Згідно з п. 4.4.1
Положення передавальне розпорядження, крім інших, повинно містити наступні обов'язкові реквізити:
- вид операції з цінними паперами (купівля-продаж, обмін, дарування, успадкування, передача до статутного фонду, передача цінних паперів від власника до номінального утримувача або від номінального утримувача до власника, або від номінального утримувача до номінального утримувача, інші операції);
- дані про емітента, у відношенні цінних паперів якого проводиться операція (код ЄДРПОУ, найменування);
- інформацію про випуск цінних паперів, у відношенні яких проводиться операція;
- найменування виду та випуску цінних паперів з зазначенням категорії;
- номінальна вартість одного цінного папера даного випуску та категорії.
Виходячи з вищезазначеного, реєстратор не матиме можливості визначити відповідність інформації щодо цінних паперів, наведеної в Угоді, тій інформації, яка міститься в передавальному розпорядженні.
Крім того, відповідно до ст.
41 ЦК угодами визнаються дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав або обов'язків. Угоди можуть бути односторонніми і дво- або багатосторонніми (договори).
................Перейти до повного тексту