1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 16 від 04.04.92
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генерального прокурора N 5 від 18.03.97 )
Про організацію роботи із заявами і скаргами в органах прокуратури
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Прокуратури України N 2 від 04.01.93 )
З метою забезпечення організації роботи по розгляду заяв і скарг та особистому прийому громадян в органах прокуратури
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора, начальникам управлінь та відділів Генеральної прокуратури України, прокурорам Республіки Крим, областей, міста Києва, міським, районним, міжрайонним, прирівняним до них прокурорам забезпечити всебічний, кваліфікований, своєчасний розгляд і вирішення заяв і скарг громадян та юридичних осіб, які не підвідомчі суду та не віднесені до компетенції інших органів.
2. Приймати рішення про порядок перевірки та давати відповіді на скарги, які не є на контролі у Голови Верховної Ради України, його заступників та Президента України тільки керівникам прокуратур, а на звернення народних депутатів України - також заступникам Генерального прокурора. Листи інших посадових осіб розглядати в загальному порядку.
Про наслідки розгляду всіх звернень народних депутатів України з приводу пропозицій, заяв і скарг громадян відповіді надсилати незалежно від того, чи просить про це депутат. У цій роботі суворо дотримуватись вимог ст. 19, 21 та 24 Закону України "Про статус народного депутата України" від 17 листопада 1992 року.
( Пункт 2 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Прокуратури України N 2 від 04.01.93 )
3. Вирішувати скарги і заяви в місячний строк з дня надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення і перевірки - не пізніше 15 днів.
В необхідних випадках строк розгляду заяв і скарг може бути продовжено прокурором або його заступником з повідомленням про це заявників і посадових осіб, які взяли звернення на контроль.
4. Розглядати у загальному порядку заяви і скарги громадян, що надійшли з редакцій газет, журналів, радіо і телебачення. Про результати повідомляти заявників.
Своєчасно перевіряти повідомлення в засобах масової інформації про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину, і реагувати на них відповідно до процесуального закону.
5. Скарги, по яких прокуратурою проводиться перевірка, долучати до наглядового провадження, а скарги на порушення закону під час слідства і дізнання - до кримінальних справ.
Скарги, які надійшли після направлення справи до суду, надсилати до суду. В разі повідомлення в скарзі фактів, які потребують додаткового розслідування і якщо обвинувачений не відданий до суду, відкликати справу відповідно до закону.

................
Перейти до повного тексту