- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1 від 06.01.95
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генерального
прокурора
N 46 від 14.11.2000 )
Про організацію роботи органів прокуратури України
З метою підвищення рівня організації роботи органів прокуратури України, її впливу на діяльність по здійсненню вищого нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора, начальникам управлінь і відділів Генеральної прокуратури України та підпорядкованим прокурорам забезпечити належну організацію роботи на всіх напрямах діяльності органів прокуратури, розглядаючи організаційний фактор як дійовий засіб підвищення ефективності прокурорського нагляду, зміцнення законності і правопорядку.
Вважати одним з найважливіших завдань прокуратур вищого рівня надання підпорядкованим прокуратурам організаційно-методичної та практичної допомоги щодо виконання Закону України
"Про прокуратуру" і наказів Генерального прокурора.
2. Обов'язки між працівниками районної (міської) ланки розподіляти, як правило, за галузевим, а прокуратур вищого рівня - зонально-предметним принципами. При цьому враховувати теоретичну підготовку і практичний досвід, індивідуальні нахили та здібності працівника. Розподіл обов'язків оформляти наказом або розпорядженням керівника прокуратури, а між працівниками управлінь (відділів) положенням про структурний підрозділ, затвердженим відповідним заступником прокурора.
3. При плануванні роботи доцільність заходів визначати на підставі статистичних і аналітичних даних щодо стану законності та правопорядку, матеріалів контролюючих органів і прокурорських перевірок, іншої інформації про порушення законів, керуючись вимогами Закону України
"Про прокуратуру", наказів і вказівок Генерального прокурора.
Міським, районним та прирівняним до них прокурорам до планів включати найбільш важливі питання, перш за все: перевірки додержання законів, вивчення стану правопорядку, проведення аналізів і узагальнень, звіти прокурорсько-слідчих працівників та інші, які потребують визначення строків і виконавців. Період планування роботи прокуратур низової ланки визначати прокурорам обласного рівня.
Крім того, планами роботи Генеральної прокуратури, прокуратур областей та прирівняних до них передбачати проведення комплексних і галузевих перевірок, надання практичної та методичної допомоги. навчання прокурорів і слідчих, а також інші питання, що потребують спільних зусиль декількох структурних підрозділів, відряджень і надсилання на місця завдань та доручень. Роботу цих прокуратур планувати на півріччя.
Проекти планів розглядати на засіданнях колегій а в міськрайпрокуратурах - на оперативних нарадах. Зміни до планів вносити за наявністю достатніх підстав за рішенням колегії чи вказівкою керівника прокуратури. Копії планів та інформації про зміни до них надсилати до прокуратур вищого рівня не пізніше п'ятиденного терміну після їх підпису. Не допускати безпідставного втручання у планування роботи на місцях.
Доцільність позапланових завдань та доручень ретельно обгрунтовувати і надсилати для виконання у відповідності з рішенням колегії або вказівкою керівника прокуратури. Всі завдання обов'язково реєструвати в організаційно-контрольних відділах.
Управління, відділи, інші структурні підрозділи Генеральної прокуратури, прокуратур областей та прирівняних до них роботу на своїх напрямках можуть планувати окремо, крім заходів, передбачених основним планом, та питань, вирішення яких віднесено до повноважень колегії чи керівника прокуратури.
4. Впроваджувати в діяльність органів прокуратури найбільш досконалі форми і методи роботи, позитивний досвід, наукові рекомендації. Забезпечити належну якість аналізів та узагальнень, складати їх тільки у зв'язку з необхідністю поглибленого вивчення питання при неможливості зробити висновок на підставі статистичних і оперативних даних.
Виключити випадки безпідставного встановлення підпорядкованим прокурорам обов'язкової тематики і періодичність складання аналізів та узагальнень. Вимагати від них копії цих та інших прокурорських документів лише у випадках, передбачених процесуальним законодавством та наказами Генерального прокурора України, а при необхідності - за вказівкою керівників прокуратури.
5. Виїзди на місця для вивчення організації роботи по виконанню галузевих наказів Генерального прокурора здійснювати відповідно до планів, а також за вказівкою керівництва при наявності недоліків, усунення яких потребує втручання прокуратур вищого рівня.
................Перейти до повного тексту