1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ СУДДІВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Голови Вищої
кваліфікаційної комісії
суддів України
04.07.2012 № 31
ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Із змінами і доповненнями, внесеними наказом Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 2 липня 2013 року № 57
Цим Порядком визначаються правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169 (далі - Порядок проведення конкурсу), та Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців , затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 08.07.2011 № 164.
1. Загальні положення
1.1. Метою проведення іспиту є об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців.
1.2. Іспит проводиться конкурсною комісією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - конкурсна комісія).
1.3. Іспит проходять кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців.
Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється відділом по роботі з персоналом секретаріату Комісії з відповідним обґрунтуванням.
Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
(підпункт 1.3 із змінами, внесеними згідно
з наказом Голови Комісії від 02.07.2013 р. № 57)
1.4. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунків результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.5. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України , Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції" , а також іншого законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції" (далі - Перелік) наведений у додатку 1 до Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців .
1.6. Перелік питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджуються Головою Комісії (додаток 1).
1.7. У разі необхідності заміни в екзаменаційних білетах питань, що ґрунтуються на нормативно-правових актах, що втратили чинність, Головою Комісії затверджується новий перелік питань з урахуванням специфіки відповідного напряму, а головою конкурсної комісії затверджуються нові екзаменаційні білети з цього напряму.
1.8. Переліки питань мають обов'язково надаватися для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі та можуть публікуватися у відповідних друкованих засобах масової інформації, розміщуватися на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
1.9. Екзаменаційні білети формуються за зразком форми, наведеної у додатку 2 до Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається 5 питань - по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Закону України "Про державну службу", Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу секретаріату Комісії.
1.10. Питання 1 - 3 в екзаменаційних білетах формуються з питань, визначених в Переліку (додаток 1 до Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців), питання 4 - 5 відбираються з переліку питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (додаток 1 до цього Порядку).
1.11. Кількість білетів має бути не менше 15.
1.12. З урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів залежно від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад.
1.13. За умови наявності матеріально-технічних можливостей у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України можливе проведення іспиту шляхом комп'ютерного тестування з урахуванням положень Порядку проведення конкурсу , Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців та цього Порядку.
1.14. Процедура іспиту складається з 3-х етапів:

................
Перейти до повного тексту