1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ
ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
НАКАЗ
07.06.2013 № 42
Про утворення робочої групи з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб
Відповідно до підпунктів 6, 10 пункту 4 та підпункту 3 пункту 5 Положення про Державну службу України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань , затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 № 441,
НАКАЗУЮ:
1. Утворити робочу групу з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб (далі - Робоча група).
2. Затвердити:
2.1. Склад Робочої групи, що додається.
2.2. Положення про Робочу групу (далі - Положення), що додається.
3. Голові Робочої групи забезпечити розробку електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Єщенко О.Г.
Голова Т.А. Александріна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби України
з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу
та інших соціально
небезпечних захворювань
07.06.2013 № 42
ПОЛОЖЕННЯ
про робочу групу з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб
1. Загальні положення
1.1. Робоча група з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб (далі - Робоча група) є консультативно-дорадчим органом при Державній службі України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (далі - Держслужба України соцзахворювань).
1.2. Робоча група у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, законодавчими та іншими нормативно-правовими актами України, а також цим положенням.
1.3. Рішення про утворення та припинення діяльності Робочої групи приймає Голова Держслужби України соцзахворювань.
1.4. Робоча група діє на постійній основі та здійснює свою діяльність на громадських засадах.
2. Основні завдання Робочої групи
2.1. Розробка електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб.
2.2. Супровід та моніторинг розробки реєстру.
2.3. Сприяння узгодженню розробленого реєстру із зацікавленими сторонами та їх затвердженню органами державної виконавчої влади.
2.4. Організаційно-методичне керівництво впровадження реєстру.
2.5. Контроль за відповідністю електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб до інших інформаційних систем з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, які реалізуються в Україні, включаючи Програму 10 Раунду Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією та відповідності цілям Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки , Національному плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" , затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187, та іншим чинним нормативним документам.
3. Функції Робочої групи
Робоча група відповідно до покладених на неї завдань здійснює такі функції:
3.1. Формує вимоги до електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб;
3.2. Розробляє концепцію електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб;
3.3. Приймає участь у створенні технічного завдання на електронний реєстр ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб;
3.4. Затверджує ескізний та технічний проект на електронний реєстр ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб;
3.5. Сприяє проведенню дослідної експлуатації електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб у пілотних регіонах;
3.6. Сприяє розробці комплексної системи захисту інформації на електронний реєстр ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб;
3.7. Розглядає інші питання, пов'язані з реалізацією завдань, покладених на Робочу групу.
4. Права Робочої групи
Робоча група має право:
4.1. Взаємодіяти в установленому порядку з державними органами, органами місцевого самоврядування, закладами та організаціями з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб, отримувати в установленому порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, лікувальних установ та закладів необхідну інформацію в межах своєї компетенції;
4.2. Запрошувати на засідання Робочої групи та заслуховувати інформацію представників МОЗ України, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я, громадських та інших організацій, експертів, науковців, які працюють з інформаційними системами з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу та у сфері надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД особам;
4.3. Створювати за потребою підгрупи;
4.4. Співпрацювати з міжнародними та національними недержавними організаціями та об'єднаннями громадян, експертами з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб.
5. Склад Робочої групи
5.1. Робоча група створюється у складі голови, заступника голови, секретаря та членів групи.
5.2. Робочу групу очолює голова, який призначається та звільняється від обов'язків голови Робочої групи наказом Держслужби України соцзахворювань.
5.3. Голова Робочої групи організовує діяльність Робочої групи, спрямовує її роботу, представляє Робочу групу у відносинах із закладами охорони здоров'я обласних, міських та районних державних адміністрацій, установами, організаціями.
5.4. Склад Робочої групи затверджує Держслужба України соцзахворювань з урахуванням пропозицій державних, недержавних національних та міжнародних організацій, об'єднань громадян, які працюють з інформаційними системами з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу та у сфері надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД особам.
6. Організація діяльності Робочої групи
6.1. Організація діяльності Робочої групи здійснюється згідно з цим Положенням.
6.2. Організаційною формою роботи Робочої групи є засідання, які проводяться за потребою.
6.3. Дата, час, місце проведення та порядок денний засідання Робочої групи визначаються її головою, у разі його відсутності - заступником голови (далі - головуючий).
6.4. Додаткові питання для розгляду на засіданні Робочої групи за поданням членів групи можуть бути включені за рішенням її голови не пізніше, ніж за 5 днів до чергового засідання.
6.5. Засідання скликає і проводить головуючий.
6.6. Рішення Робочої групи оформляються протоколом.
6.7. Організаційне забезпечення діяльності Робочої групи здійснюється секретарем Робочої групи.
7. Порядок проведення засідання Робочої групи
7.1. Засідання Робочої групи проводить головуючий.
7.2. Засідання вважається правомочним, якщо у ньому бере участь не менше, ніж дві третини від загального складу членів Робочої групи.
7.3. Порядок денний засідання та рішення Робочої групи затверджується членами Робочої групи шляхом голосування.
7.4. Члени Робочої групи беруть участь у засіданнях особисто. Якщо член Робочої групи не може бути присутнім на засіданні, він має право попередньо подати голові Робочої групи відповідні пропозиції з питань порядку денного та до проекту рішення засідання у письмовій формі і делегувати право голосу представнику своєї організації.

................
Перейти до повного тексту