- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
30.05.2013 № 23
Про стан розроблення містобудівної документації, актуалізації генеральних планів населених пунктів та розвиток житлового будівництва
( Рішення введено в дію згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального господарства
№ 240 від 12.06.2013 )
Колегія Мінрегіону відзначає, що в цілому протягом поточного року на всіх рівнях виконавчої влади та органів місцевого самоврядування проводиться послідовна та цілеспрямована робота щодо формування та реалізації державної політики у містобудівній сфері.
Державне реформування зазначеного напрямку здійснювалось на основі Закону України
"Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон), у відповідності до якого основою нормативного розвитку територій є планувальна документація.
Моніторинг містобудівної ситуації на місцях свідчить, що за час дії Закону, протягом майже 2-х років, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування не спромоглися у повній мірі забезпечити відповідною містобудівною документацією підзвітні території.
Як наслідок в умовах, коли забезпеченість генеральними планами населених пунктів складала: для міст обласного значення - 62%, міст районного значення - 42%, селищ міського типу - 21%, а сільських населених пунктів (селища, села) всього - 14%, - вирішення питань розвитку територій, надання земельних ділянок для містобудівних потреб у населених пунктах стало проблематичним.
Актуальним залишалося питання щодо забезпечення відповідною містобудівною документацією інвестиційно привабливих територій.
Станом на 01.01.2013 у регіонах було розроблено та затверджено лише 33 плани зонування, зокрема: АР Крим - 3, м. Севастополь - 1, Волинська область - 1, Дніпропетровська область - 2, Донецька область - 9. Не було розроблено жодного плану зонування у Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській та Черкаській областях.
Не краща ситуація і з розробленням детальних планів територій.
Так, у регіонах розроблено та затверджено 624 детальних плани територій. Найбільша їх кількість розроблена у Львівській - 306, Київській -58, Херсонській -35, Закарпатській - 28 областях.
Не було розроблено жодного детального плану територій у Кіровоградській, Запорізькій, Миколаївській та Черкаській областях.
Окрім того, у відповідності до ст.
24 Закону з 1 січня 2013 регіони України були позбавлені можливості відведення земельних ділянок для потреб будівництва у випадку, якщо зазначені території не були забезпечені відповідною містобудівною документацією.
З метою підвищення рівня інвестиційної привабливості регіонів, підтримки їх економічного зростання та врегулювання проблемних питань, які стримували цей процес, а саме: відсутності у достатній кількості розроблених генеральних планів, детальних планів територій та зонінгів, Міністерством було прийнято рішення щодо актуалізації наявної містобудівної документації через процедуру прийняття сесіями відповідних рад рішень щодо можливості її подальшого використання.
В результаті проведеної Міністерством спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування роботи забезпечено майже стовідсоткове покриття населених пунктів наявними актуалізованими генеральними планами.
Станом на 26.05.2013 актуалізовано наявні генеральні плани всіх населених пунктів, окрім м. Одеси та м. Калуша Івано-Франківської області.
Схеми планування територій областей актуалізовано на 72%.
Схеми планування територій районів актуалізовано на 97%.
Результати проведеного моніторингу свідчать також про позитивні кроки у розвитку житлового будівництва.
В цілому по Україні за перший квартал 2013 року, за даними Держархбудінспекції, прийнято в експлуатацію 3,1 млн.кв. метрів житла, що на 47,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Найбільші обсяги прийнятого житла зафіксовані у АР Крим - 398,7 тис.кв. метрів, Київській області - 289,9; м. Києві - 280 та Одеській області - 238.
Найменші у Черкаській - 14,1 тис.кв. метрів, Кіровоградській - 18,2; Миколаївській - 28,2 та Харківській - 39,4 областях.
З державного бюджету на поточний рік на житлові програми передбачено спрямувати 710,2 млн. гривень.
На сьогодні житлові програми реалізуються відповідно до виділених коштів з державного бюджету.
Так, вже надано 392 кредити під 3% річних за програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів.
Укладено 84 угоди в рамках програми 30/70.
За рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів статутного капіталу молодіжного фонду надано 52 кредити молодим громадянам.
За рахунок коштів державного бюджету за програмою пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників надано 270 кредитів на суму 5,278 млн. гривень, введено в експлуатацію 48 індивідуальних будинків та газифіковано 166 садиб.
Основною проблемою у житловому будівництві залишається його недостатнє фінансування.
З метою прискорення розв'язання проблем щодо забезпечення територій містобудівною документацією та розвитку житлового будівництва колегія Мінрегіону
................Перейти до повного тексту