1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.08.2013 № 207
Про затвердження Переліку відомостей, які містять службову інформацію в системі органів дипломатичної служби України
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" , Указу Президента України від 5 травня 2011 р. № 547 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" та на виконання п. 1 Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв, які містять службову інформацію , затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 р. № 1893 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік відомостей, які містять службову інформацію і яким надається гриф "Для службового користування" в системі органів дипломатичної служби України (далі - Перелік), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів апарату МЗС України, закордонних дипломатичних установ України, організацій та установ, що належать до сфери управління МЗС України, ознайомити з Переліком працівників, які працюють зі службовими документами і матеріальними носіями інформації, що мають гриф "Для службового користування" під розписку.
3. Департаменту інформаційної політики оприлюднити Перелік у встановленому порядку.
4. Департаменту з фінансово-адміністративних питань та діловодства довести цей наказ до відома першого заступника Міністра, заступника Міністра - керівника апарату, заступника Міністра, Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки, керівників структурних підрозділів МЗС України, представництв МЗС України на території України, закордонних дипломатичних установ України, організацій та установ, що належать до сфери управління МЗС України.
5. Наказ МЗС України від 29 червня 2011 року № 160 вважати таким, що втратив чинність.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату А.В. Олефірова.
Міністр Л.О. Кожара
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
закордонних справ України
19.08.2013 № 207
ПЕРЕЛІК
відомостей, які містять службову інформацію і яким надається гриф обмеження доступу "Для службового користування" в системі органів дипломатичної служби України
Загальні положення
Перелік відомостей, що становлять службову інформацію і яким присвоюється гриф обмеження доступу "Для службового користування" в системі органів дипломатичної служби України (далі - Перелік), розроблено на підставі вимог Закону України від "Про доступ до публічної інформації" (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 року № 1893 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію" (зі змінами), він визначає службову інформацію системи органів дипломатичної служби України, якій надається гриф "Для службового користування".
Службова інформація, яка міститься у Переліку, - це відомості тактичного та оперативного характеру, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні установ і організацій, що входять до системи органів дипломатичної служби України, і поширюються відповідно до визначених ними умов.
Інформація включається до Переліку на підставі рішення експертної комісії з питань таємниць МЗС України. В разі втрати актуальності службової інформації зазначена експертна комісія має право зняти з неї гриф "Для службового користування". Рішення експертної комісії оформляється протоколом.
З моменту озвучення під час офіційних переговорів, оприлюднення у державних інформаційних джерелах або інформаційних джерелах міжнародних організацій, направлення відповідного офіційного повідомлення або укладання (підписання) відповідного міжнародного документа інформація, зазначена у Переліку, втрачає статус службової.
Опублікування відомостей, які підпадають під дію цього наказу, дозволяється лише за згодою Міністра закордонних справ України.
Відтворення раніше опублікованих відомостей про діяльність системи органів дипломатичної служби України, які підпадають під дію Переліку, дозволяється в тих межах, в яких вони були раніше опубліковані у засобах масової інформації.
Керівники установ і організацій, які входять до системи органів дипломатичної служби України (далі - керівники установ) у разі потреби мають право зняти гриф "Для службового користування" з документів, справ, видань, магнітних та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію (далі - документи), підготовлених цією установою, в разі якщо відомості, що містяться у цих документах, не підпадають під дію цього наказу або втратили актуальність та достовірність.
За порушення, що призвели до розголошення службової інформації, зазначеної у цьому Переліку, винні особи несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.
1. Службова інформація із загальних питань щодо зовнішніх зносин та міжнародного співробітництва
1.1. Відомості щодо розвитку відносин України з окремою державою (регіоном, міжнародною організацією тощо), які містяться в концепціях, позиційних матеріалах, технічних завданнях, директивах та вказівках на ведення переговорного процесу, володіння якими дає заінтересованій стороні змогу здійснювати вплив на потенційне співробітництво та які містять висновки та пропозиції щодо дій, яких пропонується вжити за різних сценаріїв розвитку ситуації (крім тих, що становлять державну таємницю).
1.2. Відомості, отримані під час офіційних контактів, стосовно яких зарубіжним партнером установлено обмеження, аналогічне грифу обмеження доступу "Для службового користування".
1.3. Відомості щодо стану двостороннього співробітництва в політичній або економічній сферах між Україною та іншими країнами, які містять висновки та пропозиції щодо дій, яких пропонується вжити за різних сценаріїв розвитку ситуації (крім тих, що становлять державну таємницю).
1.4. Відомості чутливого характеру з політичних, економічних, військових та науково-технічних питань, а також з питань інформаційної політики та безпеки, які стосуються сфери міжнародної діяльності (залежно від обсягу і важливості, за рішенням керівника установи або підрозділу).
1.5. Відомості щодо моніторингу політичної, економічної та соціальної ситуації в тих чи інших країнах та регіонах світу, які містять аналітичну оцінку подій, висновки та пропозиції щодо дій, яких пропонується вжити за різних сценаріїв розвитку ситуації (залежно від обсягу і важливості, за рішенням керівника установи або підрозділу).
1.6. Відомості, викладені в протоколах засідань (рішеннях), які проводяться під головуванням керівництва МЗС України з керівниками структурних підрозділів апарату МЗС, керівниками закордонних дипломатичних установ України або представниками державних органів України (залежно від обсягу і важливості, за рішенням державного експерта з питань таємниць).
1.7. Відомості, які містяться у річних звітах про роботу установ системи органів дипломатичної служби України та в додатках до них (за формою, визначеною Єдиним переліком форм звітності у системі органів дипломатичної служби України).
1.8. Відомості, які містяться у щоквартальних аналітичних матеріалах дипломатичного представництва України за кордоном та постійного представництва України при міжнародній організації (крім генерального консульства, консульства та консульського агентства).
1.9. Відомості, які містяться у відгуках МЗС України про роботу установ системи органів дипломатичної служби України за звітний період (за формою, визначеною Єдиним переліком форм звітності у системі органів дипломатичної служби України).
1.10. Відомості щодо планування заходів за участю керівного складу апарату МЗС України на певний робочий період (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
1.11. Відомості щодо пріоритетної проблематики, отримані в результаті бесіди з представниками урядових, політичних, дипломатичних, ділових, наукових, військових кіл, недержавних політичних організацій, громадських та релігійних об'єднань іноземних держав, які містять висновки та пропозиції щодо дій, яких пропонується вжити за різних сценаріїв розвитку ситуації (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
1.12. Відомості про результати комплексних інспекційних перевірок закордонних дипломатичних установ України.
1.13. Відомості щодо стратегічного та перспективного партнерства, економічних та гуманітарних ініціатив, а також політичного аналізу розвитку відносин з іноземними державами, які містять висновки та пропозиції щодо дій, яких пропонується вжити за різних сценаріїв розвитку ситуації (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
1.14. Відомості щодо концепції, стратегії і тактики реалізації зовнішньої політики України (крім тих, що становлять державну таємницю).
1.15. Відомості про методику (послідовність, алгоритм) оцінки рівня загрози національній безпеці України у міжнародній сфері, які містять висновки та пропозиції щодо дій, яких пропонується вжити за різних сценаріїв розвитку ситуації (крім тих, що становлять державну таємницю).
1.16. Відомості щодо підготовки матеріалів до засідань Ради національної безпеки та оборони України із зовнішньополітичних, зовнішньоекономічних тощо питань (крім тих, що становлять державну таємницю).
2. Службова інформація з питань міжнародної безпеки та роззброєння
2.1. Відомості, що розкривають співробітництво з іноземними партнерами (зміст державних контрактів, договорів та їх проектів, їх економічні та фінансові показники, переліки продукції, яка постачається за державними контрактами), якщо обмеження щодо їх розповсюдження зазначені МЗС України у відповідних переліках, які директивно доведені до органів дипломатичної служби.
2.2. Відомості про переговори з представниками інших держав (фірм, компаній) про розробку єдиної принципової позиції з питань співробітництва, якщо, на думку учасників переговорів, розголошення цих відомостей може призвести до негативних наслідків для однієї із сторін.
2.3. Відомості щодо фактів укладання та стану реалізації домовленостей (договорів), а також вирішення стратегічних питань у сфері військового, військово-технічного співробітництва з іноземними державами, спільного виробництва або поставки озброєння (військової техніки, окремих видів продукції (сировини), обладнання, новітніх технологій, товарів подвійного використання) (крім тих, що становлять державну таємницю).
2.4. Відомості щодо стану виконання завдань зовнішньої політики держави у сферах контролю за озброєнням, роззброєння, нерозповсюдження зброї масового знищення, експортного контролю, військового та військово-технічного співробітництва, а також міжнародного військово-політичного співробітництва (крім тих, що становлять державну таємницю).
2.5. Відомості про обсяги та номенклатуру озброєння (військової техніки, окремих видів продукції (сировини), обладнання, новітніх технологій, товарів подвійного використання), які є предметом міжнародних передач у рамках зовнішньоекономічних контрактів у військово-технічній сфері (крім тих, що становлять державну таємницю).
2.6. Відомості щодо взаємодії з центральними органами державної влади, організаціями та установами з проблем контролю за озброєнням, роззброєння, нерозповсюдження зброї масового знищення, експортного контролю, військового та міжнародного військово-технічного (військово-політичного) співробітництва (крім тих, що становлять державну таємницю).
2.7. Відомості, що надаються Міністерством закордонних справ України Міжвідомчій комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Раді національної безпеки і оборони України (крім тих, що становлять державну таємницю).
3. Службова інформація з питань економічного співробітництва
3.1. Відомості щодо світових економічних процесів та регіональних ініціатив з висновками та пропозиціями (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
3.2. Відомості щодо міжнародної інвестиційної та фінансово-кредитної політики з висновками та пропозиціями (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
3.3. Відомості щодо торговельних режимів та сприяння експортній діяльності з висновками та пропозиціями (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
3.4. Відомості чутливого характеру щодо міжнародного торговельно-економічного та секторального співробітництва з висновками та пропозиціями (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
3.5. Відомості щодо забезпечення, організації, координації, аналізу та планування діяльності економічних підрозділів закордонних дипломатичних установ України (залежно від обсягу і важливості відповідних відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
3.6. Відомості щодо фінансової сторони забезпечення зовнішньополітичних акцій, а також пропозиції щодо шляхів реалізації заходів, пов'язаних з виконанням Україною фінансових зобов'язань, що випливають з її членства у міжнародних організаціях (залежно від обсягу і важливості відповідних відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
3.7. Відомості щодо розробки та узгодження положень міжнародних контрактів України в економічній та військово-технічній сферах, вартість яких становить понад 1000000 дол. США.
4. Службова інформація з питань співробітництва з Європейським Союзом
4.1. Відомості щодо чутливих питань співробітництва з ЄС у політичній, безпековій і оборонній галузях, торгівельно-економічній та секторальній сфері та у царині юстиції, свободи й безпеки з висновками та пропозиціями (крім тих, що становлять державну таємницю; залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
4.2. Відомості щодо чутливих питань процесу укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з висновками та пропозиціями (крім тих, що становлять державну таємницю; залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
5. Службова інформація з питань міжнародних організацій
5.1. Відомості щодо участі України в діяльності Організації Об'єднаних націй та інших міжнародних організацій (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу).
5.2. Відомості щодо участі України в діяльності Організації з безпеки і співробітництва в Європі (залежно від обсягу і важливості відомостей, за рішенням керівника установи або підрозділу), зокрема:
- щодо врегулювання тривалих конфліктів, зміцнення заходів довіри і безпеки на просторі ОБСЄ;
- щодо використання потенціалу ОБСЄ в забезпеченні енергетичної безпеки, сприяння економічному розвитку, в тому числі розбудові нових торговельних і транспортних коридорів;
- щодо ініціювання діалогу у рамках ОБСЄ щодо нових засад майбутнього режиму контролю за звичайними збройними силами в Європі;
- щодо зусиль ОБСЄ у боротьбі з тероризмом, торгівлею людьми і наркотичними засобами, організованою транскордонною та кіберзлочинністю.

................
Перейти до повного тексту